سری Call of Duty به فروش 300 میلیون نسخه‌ای رسید

سری Call of Duty همچنان در حال اوج گرفتن است. به گزارش پردیس گیم و به نقل از GameSpot، شرکت Activision به تازگی اعلام کرده است که فروش این سری شوتر محبوب که در سال 2003 پای بر عرصه‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی گذاشت، از 300 میلیون نسخه عبور کرده است.

این مقدار فروش، یک رقم عالی است و هم اکنون با میزان فروش یکی دیگر از فرنچایزهای پرفروش یعنی Pokemon برابری می‌کند؛ این سری بعد از عرضه‌ی نسخه‌ی Ultra Sun and Moon در سال 2017، به فروش 300 میلیون نسخه‌ای دست یافت. البته لازم به ذکر است که هنوز رقیبان پرفروش‌تری هم در بازار وجود دارند، مانند سری Sonic the Hedgehog که چندین سال پیش موفق به رد کردن کردن رقم فروش 350 میلیون نسخه‌ای شده بود.

سری Call of Duty در سال 2003 و توسط استودیوی Infinity Ward متولد شد و در جنگ جهانی دوم جریان داشت. در سال 2004 شاهد نسخه‌ی جدیدی از این سری نبودیم، اما نهایتا در سال 2005، این مجموعه به یک فرنچایز سالانه تبدیل شد و از زمان هر سال شاهد نسخه‌ی جدیدی از Call of Duty بوده‌ایم. تا به حال به جز استودیوی Infinity Ward، استودیوهای Treyarch و Sledgehammer Games در ساخت نسخه‌های اصلی این سری نقش داشته‌اند و چندین استودیو هم مانند Raven Software و High Moon به پشتیبانی از محتویات این بازی پرداخته‌اند.

شرکت Activision رقم فروش هر نسخه‌ای را به صورت جدا منتشر نکرده است، اما مطمئن هستیم که سری‌های Black Ops و Modern Warfare بیش‌ترین سهم فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

نسخه‌ی بعدی Call of Duty به تازگی تائید شده و احتمالا در پاییز سال جاری منتشر می‌شود. تاکنون هیچ اطلاعات رسمی‌ای از این بازی منتشر نشده، اما شایعات حاکی از آن هستند که قرار است بعد از مدت‌ها شاهد Call of Duty: Modern Warfare 4 باشیم. نظر شما در این رابطه چیست؟ لطفا دیدگاه و تحلیل‌های خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.