ماریون کوتیار جوان ملکه برفی می شود

حضور ماریون کوتیار برای بازی در نقش ملکه برفی در فیلم «برج یخی» ساخته لوسیل هادزیهالیلوویچ، تایید داد.

به نقل از ورایتی، ماریون کوتیار پس از بازی در فیلم «دختر کوچولوی آبی» ساخته مونا آچاچی که در کن پخش شد، با کارگردان زن دیگری همکاری خواهد کرد و در فیلم لوسیل هادزیهالیلوویچ با عنوان «برج یخی» بازی می‌کند.

این دو در سال ۲۰۰۴ در فیلم «بی‌گناهی» با هم همکاری کرده بودند.

این فیلم اولین همکاری هادزیهالیلوویچ و موریل مرلین تهیه‌کننده «فرانسه» و «حقیقت» خواهد بود. انتظار می‌رود به دنبال فیلم «گوش‌خیزک» که جایزه هیات داوران سن سباستین را از آن خود کرد، «برج یخی» جاه‌طلبانه‌ترین فیلم کارگردان تا به امروز باشد.

فیلمنامه «برج یخی» به صورت مشترک توسط جف کاکس و هادزیهالیلووچ نوشته شده و داستان آن در دهه ۱۹۷۰ اتفاق می‌افتد و داستان ژان، دختر نوجوانی را تصویر می‌کند که از یتیم خانه‌ای در یک روستای کوهستانی فرار می‌کند. او با رویاهای بزرگ به پاریس می‌رود و در انباری پناه می‌گیرد که معلوم می‌شود به عنوان استودیویی که ملکه برفی در آن فیلمبرداری می‌شود استفاده می‌شود. بازیگر این فیلم، کریستینا، زن ۴۰ ساله‌ای است که ژان را در حمایت خود می‌گیرد و تأثیری خطرناک و قدرتمند بر دختر جوانی می‌گذارد که خود را در وی می‌بیند.

مرلین گفت: دینامیک قدرت بین این شخصیت فریبنده و دختر نوجوان بازتابی از «ملکه برفی» است و فضایی آینه‌ای ایجاد می‌کند و عنصر فانتزی یک افسانه را زنده می‌کند.

مرلین که تهیه‌کننده «توهین» اثر زیاد دویری و «حقیقت» ساخته هیروکازو کورئیدا بوده گفت که هادزیهالیلوویچ یک استوری‌برد برای این فیلم ارائه کرده است و با طراح صحنه برای ایجاد «زیبایی‌شناسی به سبک ژرژ ملیس» همکاری خواهد کرد.

انتظار می‌رود فیلمبرداری این فیلم اوایل سال آینده در فرانسه آغاز شود.

هادزیهالیلوویچ کارگردان ۴ فیلم را در دو دهه گذشته بوده که با «دهان ژان پی‌یر» که در بخش نوعی نگاه جشنواره کن به نمایش درآمد، شروع شد. بزرگترین موفقیت او تا به امروز «تکامل» است که سال ۲۰۱۵ جایزه بهترین فیلمبرداری و جایزه ویژه هیات داوران سن‌سباستین را دریافت کرد.

ماریون کوتیار ۴۷ ساله بازیگر فیلم‌های کارگردان‌هایی چون استیون سودربرگ، مایکل مان، وودی آلن، ژاک اودیار و برادران داردن بوده است. او برای نقش‌های مختلفش در فیلم‌های بلاک‌باستر و مستقل شهرت دارد و جوایز متعدد از جمله یک جایزه اسکار، یک جایزه گلدن گلوب و یک جایزه فیلم بفتا دریافت کرده و سال ۲۰۱۰ به مقام شوالیه هنر و ادب فرانسه منصوب شده است. تا سال ۲۰۲۰، فیلم‌های کوتیار بیش از ۳.۶ میلیارد دلار در گیشه جهانی فروش داشته‌اند.