برترین معماری های سال ۲۰۱۸ به انتخاب ArchDaily

سایت آرک دیلی یکی از معروف ترین سایت های معماری است که سال ۲۰۰۸ راه اندازی شد و هر سال با انتخاب کاربرانش، برترین سازه های معماری جهان که در دسته بندی های مختلف مسکونی و تجار ی و مذهبی وآموزشی و غیره قرار می گیرد را انتخاب می کند. شماری از انتخاب های این پرتال معماری مطرح را با جزییات مختصر ارائه کردیم که می تواند الگوهای خوبی برای طراحان و دانشجویان معماری و دکوراسیون داخلی باشد.

هیئت داوران متخصص برای انتخاب بهترین معماری، کیفیت را اولویت انتخاب خود قرار دادند. اولویت های دیگری که در لیست انتخاب بهترین معماری سال ۲۰۱۸ وجود داشت عبارت بودند از: زیبایی، هوش و خلاقیت بکار رفته در سازه و خدماتی که به جامعه ارائه می‌شود.

تصویر ایندکس سایت آرک دیلی

سایت آرک دیلی را در این نشانی دنبال کنید. اگر شما هم طرح های جالبی از سازه های داخلی یا جهانی در سال ۲۰۱۸ مشاهده کردید، ان را از طریق کامنت به ما معرفی کنید. دیدنی ترین سازه جهان را در هشتگ معماری اینستاگرام نیز می توان تماشا کرد.

برترین معماری های سال ۲۰۱۸

شروع ساخت این پروژه از سال ۲۰۱۷ کلید خورد و اکنون جزء برترین معماری ها شناخته می‌شود. این ساختمان در رده اداری محسوب شده و واقع در کشور هلند است. سرمایه گذاری این سازه توسط فردی بنام الن ون لوون انجام شد. مساحت این معماری عظیم ۹۰۹۱۳٫۰ متر مربع است.

تصویری از دکوراسیون داخلی باشکوه پروژه RIJNSTRAAT 8 / Ellen van Loon / OMA

تصویری از معماری منظر پارک ZARAYADYE روسیه که در فهرست برترین سازه های معماری سال ۲۰۱۸ به انتخاب آرک دیلی بود

۲ تصویر از کارخانه پرتغالی کارخانهHerdade Of Freixo Winery

تصویری از سازه CaixaForum Sevilla در کشور اسپانیا، در فهرست ۵۰ سازه منتخب سایت معروف آرک دیلی در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت.

تصویری از دبیرستان دانشگاه نیوجرسی دانشگاه تیانجین /Atelier Li Xinggang در کشور چین

برترین معماری های سال ۲۰۱۸

فروشگاه Apple میشیگان در خیابان شیکاگو از سازه های منتخب آرک دیلی در سال ۲۰۱۸ است

خانه شیشه‌ای Optical Glass House این ساختمان در رده مسکونی جای گرفته و در منطقه هیروشیما ژاپن قرار دارد.

این معماری از دسته معماری های اضطراری برای حفظ حقوق بشر است. این بنا در مقیاسی کوچک برای کودکان پناهنده ساخته شده و در اردن قرار دارد

تصویری دیگر از مقر پناه جویان در اردن

از دیگر سازه های منتخب سایت معماری آرک دیلی در سال ۲۰۱۸، برج های مسکونی در منطقه ای در چین است. دهکده کوهستانی Huangshan که در انتخاب آرک دیلی در رده مسکونی دسته بندی شده و مساحت آن نزدیک به ۶۱۳۲۰۰٫۰ متر مربع بوده و ساخت آن یکسال زمان برده است.

تصویری از برج های Huangshan چین

کافه KOI

این کافه یک جایگاه برای مهمانداری است که در ویتنام واقع شده است.سرمایه گذاری این ساختمان توسط Thanh Nhan، Viet Dungانجام شده و ۸۸ متر مربع مساحت دارد. الگوی جالب برای کافه هایی که دوست دارند از دکوراسیون چوبی استفاده کنند

مکان مقدسWaterside Buddist این معماری در دسته سازه مذهبی بوده که در کشور چین قرار دارد. طراح این معماری Zhao Jiang است.

حتما بخوانید: با معماری های سبز و پایدار ۲۰۱۸ آشنا شوید

نوشته برترین معماری های سال ۲۰۱۸ به انتخاب ArchDaily اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.