10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ که حتما باید ببینید !

ما در این هفته برای شما 10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ را جمع آوری کرده ایم.این فیلم های بدون دیالوگ یا با دیالوگ های کم جزو شاهکارهای سینما هستند که نشان می دهند قدرت حرکات بدن بدون هیچ گونه کلامی چقدر تاثیر گذار است.

1-All is Lost

کارگردان: J.C. Chander

این فیلمی دارای یک بازیگر است.رابرت ردفورد یک ملوان استاد است که تلاش می کند تا در اقیانوس زنده بماند.چاندر هنر کارگردانی خود را به خوبی به نمایش گذاشته است.داستان فیلم فقط در مورد بقا نیست بلکه نشان دهنده آن است که جسارت بوسیله تجربه و سن به وجود می آید.و بلوغ در مقابل ترس از مرگ قرار می گیرد.ملوان قدیمی در طول فیلم هیچ صحبتی نمی کند و ما چیزی در مورد هویت او نمی دانیم.و تمام فیلم در حال کشف در مورد شخصیت این ملوان سالخورده هستیم.دیدن این فیلم به اندازه دیدن یک فیلم اکشن می تواند جذاب باشد.

2-Monsieur Hulot’s Holiday

10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ

کارگردان: ژاک تاتی

موسیو HULOT یک مرد فرانسوی مودب و با نزاکت است.او به مسافرت و یک هتل ساحلی می رود.هولوت به رغم داشتن نیت خوب نمی تواند از سوتفاهم های ایجاد شده جلوگیری کند.تاتی یک نگاه اجمالی به دنیای مدرن را از طریق مفهوم تعطیلات بیان می کند.این فیلم طنز آمیز دارای دیالوگ های بسیار کوتاهی است.

3-The Red Balloon

10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ

کارگردان: آلبرت لاموریس

این فیلم برنده جایزه اسکار لاموریس در مورد یک کودک و بادکنک اوست.این کودک با بادکنک قرمز به تماشای خیابان های پاریس می نشیند و با بادکنک قرمز خود به مدرسه می رود.همه چیز طبق روال عادی پیش می رود تا اینکه گروهی از بچه های متنفر از بادکنک وارد داستان می شوند.این فیلم 34 دقیقه ای به خوبی معنای دوستی را نشان می دهد.

4-My Uncle

10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ

کارگردان: ژاک تاتی

موسیو هولوت به خانه خواهر خود که همه چیز در آن اتوماتیک است می رود و در کارخانه پلاستیک سازی پدر شوهر خواهرش مشغول به کار می شود..تاتی در این فیلم ها با حرکات ،ژست ها و بدون هر گونه دیالوگی دنیای مدرن را مورد نقد قرار می دهد.

5-The Naked Island

10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ

کارگردان: کانتو شیندو

داستان فیلم در مورد خانواده ای است که در جزیره ای بدون آب آشامیدنی زندگی می کنند که برای بدست آوردن آب باید تلاش کنند.این فیلم با فریم های سیاه و سفید و با موسیقی هیکارا هیشی فیلمی بسیار تاثیر گذار است.

همچنین بخوانید :

بهترین فیلم های ترسناک ۲۰۱۸ که باید حتما آنها را ببینید ! بخش اول

۱۰ تا از بهترین فیلم های پسارستاخیزی که حتما باید آن ها را ببینید!

۱۰ فیلمی که نباید هرگز با پارتنر خود مشاهده کنید !

بهترین فیلم های کمدی عاشقانه در سال ۲۰۱۸

۱۰ فیلم برتر (پاپ کورنی) اکران شده در سال ۲۰۱۸ !

6- Silent Movie

10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ

کارگردان :مل بروکس

داستان فیلم در مورد سه مردی است که در دهه 1970 در هالیوود می خواهند فیلمی بدون صدا بسازند.این سه نفر برای جمع آوری پول دست به هر کاری می زنند.وقتی که صحبت از سینما می شود قطعا عشق و اشتیاق نیز در فیلم ها وجود دارد.

7-Le Bal

10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ

کارگردان: Ettore Scola

این فیلم به نقاط عطفی در تاریخ فرانسه می پردازد و از یک تاریخ 50 ساله یک سالن رقص در پاریس سخن به میان می آورد.این فیلم در مورد حوادث اشغال نازی ها در سال 1968 و گسترش آن تا سال 1980 ،هنر رقص در 50 سال باشکوه در تاریخ فرانسه و… است.

8-The Bear

10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ

کارگردان :Jean-Jacques Annaud

داستان فیلم در مورد خرس یتیمی است.مشکلات این خرس حتی با دوست شدن با خرس های بالغ نیز تمام نمی شود.این بار نیز شکارچیان به دنبال او می افتند.این فیلم در سال هایی که هنوز تکنیک های دیجیتالی پیشرفت نکرده بودند و از حیوانات واقعی برای ساخت فیلم ها استفاده می شد ،ساخته شده است .

9-The Triplets of Belleville

10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ

کارگردان: Sylvain Chomet

این انیمیشن فرانسوی ما را با دنیایی ساختگی و منحصر به فرد آشنا می کند.داستان فیلم در مورد یک مرد جوان دوچرخه سوار و مادربزگ اوست.این انیمیشن مفاهیم تنهایی ،عشق و وابستگی را به زیبایی بیان می کند.

10-Shaun the Sheep Movie

10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ

کارگردان :مارک بورتون، ریچارد استارزاک

این انیمیشن با تکنیک استاپ موشن ساخته شده است .داستان آن در مورد گله ای گوسفند است که در پی اعتراض به ساعت کاری خود به شهر می آیند و با حوادث جالبی روبرو می شوند.این انیمیشن می تواند برای بزرگسالان و کودکان نیز جذاب باشد.

نوشته 10 تا از بهترین فیلم های بدون دیالوگ که حتما باید ببینید ! اولین بار در وارونه پدیدار شد.