نامزدهای جوایز گاتهام معرفی شدند

اسامی نامزدهای دریافت جایزه گاتهام ۲۰۲۲ برای بهترین تلاش‌های مستقل با بودجه پایین معرفی شدند.

به نقل از ورایتی، فهرست نامزدهای جوایز گاتهام دیروز منتشر شد. این جایزه شامل فیلم‌هایی می‌شود که با بودجه کمتر از ۳۵ میلیون دلار تولید شده باشند و فیلم‌هایی را که با بودجه بزرگ توسط استودیوهای هالیوودی تولید می‌شوند دربرنمی‌گیرد.

در بخش بهترین فیلم، نامزدهای ۲۰۲۲ شامل «افترسان»، «کلیسای جامع»، «دو فصل»، «همه‌چیز همه‌جا ناگهان» و «تار» هستند.

در بخش بهترین فیلمنامه کوگونادا برای «پس از یانگ»، جیمز گری برای «عصر آرماگدون»، لینا دانهام برای «کاترین که جوجه صدایش می‌کردند»، تاد فیلیپس برای «تار» و سارا پولی برای «زنان حرف می‌زنند» نامزد شده‌اند.

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول که بدون تفکیک جنسیتی اهدا می‌شود شامل کیت بلانشت برای «تار»، دنیل دوایلر برای «تیل»، دیل دیکی برای «یک ترانه عاشقانه»، کالین فارل برای «پس از یانگ»، برندن فریزر برای «نهنگ»، پل مسکال برای «افترسان»، تندیوی نیوتن برای «سرزمین خدا»،‌ ابری پلازا برای «امیلی جنایتکار»، تیلور راسل برای «استخوان و همه‌چیز»، میشل یو برای «همه‌چیز همه‌جا ناگهان» هستند.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل نیز جسی باکلی برای «زنان حرف می‌زنند»، رائول کاستیو برای «تفتیش»، هونگ چاو برای «نهنگ»، برایان تایری هنری برای «گذرگاه»، نینا هاس برای «تار»، نوئمی مرلان برای «تار»،‌ جاناتان کی کوان برای «همه‌چیز همه‌جا ناگهان»،‌ مارک رایلنس برای «استخوان و همه‌چیز»، گابریل یونیون برای «تفتیش» و بن شا برای «زنان حرف می‌زنند» انتخاب شده‌اند.

در بخش بهترین مستند بلند «همه آن نفس‌ها»،‌ «همه زیبایی و خون‌ریزی»، «آن‌جا تو را ندیدم»، ‌ «قلمرو» و «آنچه به جا گذاشتیم» با هم رقابت می‌کنند.

در بخش بهترین فیلم بلند بین‌المللی نیز «آتنا»، «ارواح اینیشرین»، ‌ «کورساژ»،‌ «تصمیم به ترک»، «رویداد»، و «سن اومر» نامزد شده‌اند.

در بخش بهترین کارگردان پیشرو شارلوت ولز برای «افترسان»، اوون کلاین برای «صفحه‌های بامزه»، الگانس براتون برای «تفتیش»، آنتونتا الامات کوسیجانووی برای «مورینا»، بت دآرائوخو برای «نرم و آرام» و جین شونبران برای «همه ما به نمایشگاه جهانی می‌رویم» نامزد شده‌اند.