از اپل واچ اپل چه میدانیم؟ معرفی و بررسی کامل

عمر باتری اپل واچ

علی‌رغم استفاده از صفحه‌نمایش رتنیای همیشه روشن، اپل واچ سری 5 آپشن عمر باطری بیش از 18 ساعت در طول روز را ارائه کرده است. ظرفیت باتری در سری 5 44 میلی‌متری، تقریباً 1.4 درصد بزرگ‌تر از باتری در مدل سری 4 است، درحالی‌که باتری در مدل 40 میلی‌متری، 10 درصد بزرگ‌تر است. ساعت هوشمند اپل سری 5 40 میلی‌متری درواقع دارای یک طرح جدید برای باتری است که از پوسته‌ی آلومینیومی برای صرفه‌جویی در فضا و افزایش ظرفیت، استفاده می‌کند.

اپل، طول عمر باتری همه‌روزه را بر اساس 90 بار چک کردن ساعت، 90 اخطار، 45 دقیقه مصرف برنامه‌ها (App) و 60 دقیقه ورزش با پخش موسیقی از طریق بلوتوث، تنظیم کرده است. برای مدل‌های LTE، اپل، چهار ساعت را برای اتصال LTE و 14 ساعت را برای اتصال به آیفون، در نظر گرفته است.

عمر باتری اپل واچ

در برخی شرایط، باتری اپل واچ سریع‌تر تخلیه می‌شود برای مثال زمانی که از دستگاه به‌عنوان تلفن استفاده می‌شود و یا زمانی که فرد اقدام به ورزش می‌کند. در این جا، برآوردهای مربوط به طول عمر باتری اپل برای هر فعالیت ارائه‌شده است:

  • پخش موسیقی صوتی از حافظه- بیش از 100 ساعت
  • پخش صوتی روی LTE- بیش از 7 ساعت
  • زمان مکالمه LTE بیش از 1.5 ساعت
  • تمرین داخل خانه-بیش از 10 ساعت
  • تمرین (تناسب‌اندام) خارج از خانه (GPS)- بیش از 6 ساعت
  • تمرین خارج از خانه (GPS + LTE)- بیش از 5 ساعت

اپل گزارش کرده است که شارژ ساعت از 0 تا 80 درصد، 1.5 ساعت و شارژ کامل آن از صفر درصد، 2.5 ساعت طول می‌کشد.

برای معرفی اپل واچ روی لینک بزنید

اتصال

مدل‌های اپل واچ سری 5، مجهز به همان تراشه‌ی W3 طراحی‌شده توسط اپل که در سری 5 گنجانده شده‌اند، می‌باشند. مدل‌های اپل واچ سری 5، همانند مدل‌های سری 4، در دو پیکربندی وجود دارند : GPS و GPS+سلولار.

مدل‌های سری 5 GPS+ سلولار دارای اتصال LTE هستند، درحالی‌که مدل‌های تنها GPS فاقد این ویژگی هستند.

LTE

اتصال LTE به‌عنوان اصلی‌ترین ویژگی جذاب ساعت اپل برای مشتریان از زمان رونمایی اپل واچ سری 3 بوده است. بااتصال LTE، ساعت اپل خود را از آیفون جدا کرد برای اتصال به اینترنت نیازی به آیفون یا شبکه‌ی وای فای ندارد.

مدل‌های سری 5 ساعت هوشمند اپل نیازی به آیفون برای دریافت تماس و یا پیام‌های متنی، پخش موسیقی از اپل میوزیک، لود کردن نقشه‌ها برای یافتن مسیر و ده ها چیز دیگر که نیازمند آیفون با مدل‌های GPS دار هستند، ندارند.

Apple Watch 5، کاملاً از آیفون مستقل نیست زیرا اتصال LTE، از طریق یک حامل، نیازمند ساعت هوشمند اپل و آیفون 6 یا نسخه‌های پس‌ازآن برای به اشتراک‌گذاری یک Cellular Plan با حامل یکسان است.

LTE Apple watch 5

اپل واچ همچنین فاقد ظرفیت باتری برای استفاده‌ی تمام‌وقت بدون آیفون است. LTE در ساعت هوشمند اپل، از طریق یک e-SIM مجتمع یا یکپارچه پشتیبانی و فعال شده و صفحه‌نمایش اپل واچ به‌عنوان آنتن چند فرکانسی عمل می‌کند.

مدل‌های LTE ساعت اپل در بسیاری از کشورهای سراسر جهان قابل‌دسترس هستند و لیست کامل آن‌ها در وب‌سایت اپل موجود می‌باشد. در ایالات‌متحده، اپل واچ سری 5، با باندهای LTE 1، 2، 3، 4، 5، 7، 12، 13، 17، 18، 19، 25، 26، 39، 40، 41، و 66 سازگار است، که کمی بیشتر از باندهایی است که مدل سری 5 آمریکایی با آن‌ها سازگار است.

تماس اضطراری (Emergency SOS)

مدل‌های اپل واچ سری 5 با LTE اکنون قادر به انجام تماس‌های بین‌المللی با سرویس‌های اضطراری (اورژانسی) فارغ از محل خرید دستگاه و یا در صورت وجود Cellular Plan فعال می‌باشند.

تماس اضطراری (Emergency SOS)

تماس اضطراری بین‌المللی با ویژگی تشخیص سقوط اپل کار می‌کند بنابراین، درصورتی‌که پشتیبانی و فعال شود، به‌طور خودکار تماس اضطراری را برقرار می‌کند به‌ویژه اگر ساعت حس کند که کاربر سقوط شدید یا سختی را داشته است و پس‌ازآن بی‌حرکت باقی‌مانده است.

وای فای، بلوتوث و GPS

Apple Watch سری 5، از وای فای 2.4GHz 802.11b/g/n و بلوتوث 5.0 پشتیبانی می‌کند. بلوتوث 5.0، برد طولانی‌تر، سرعت بیشتر، ظرفیت پیام‌رسانی و پخش پیام بیشتر و سازگاری بهتر با سایر فناوری‌های بی‌سیم را دارد. GPS از زمان رونمایی از سری 2، در ساعت اپل گنجانده شده است و همه‌ی مدل‌های سری 5، LTE و غیر LTE، دارای تراشه‌ی GPS هستند که به اپل واچ امکان تعیین موقعیت آن‌ها را بدون نیاز به آیفون می‌دهد.

با استفاده از GPS، ساعت اپل قادر به مکان‌یابی سرعت، فاصله و مسیر در زمان پیاده‌روی، دو، کوهنوردی است و بنابراین اطلاعات بیشتری را در مورد فعالیت‌های تناسب‌اندام در اختیار شما قرار می‌دهد. سیستم‌های GPS, GLONASS, Galileo, و QZSS برای فناوری موقعیت‌یابی در کشورهای مختلف، پشتیبانی می‌شوند.

سایر ویژگی‌های اپل واچ

حسگرها

اپل واچ سری 5، دارای حسگرهای الکتریکی و اپتیکی (نوری) ضربان قلب، شتاب سنج نسل جدید، ژیروسکوپ و حسگر نور محیط و یک ارتفاع‌سنج بارومتریک برای پایش ارتفاع پله‌های بالا رفته شده، افزایش ارتفاع در زمان کوهنوردی و غیره، می‌باشد.

قطب نما

مدل‌های Apple watch سری 5 مجهز به یک ویژگی قطب نمای داخلی و یک برنامه‌ی قطب نما می‌باشد که به کاربران امکان مشاهده‌ی جهت، زاویه‌ی شیب، عرض و طول جغرافیایی و ارتفاع فعلی را می‌دهد.

قطب نما در اپل واچ

ویژگی قطب نما در اپ Maps (نقشه‌ها) برای جهت‌یابی کاربران تعبیه‌شده است و سه نوع قطب نما برای فیس های ساعت اپل در نظر گرفته شده است.

فضای حافظه

همه‌ی مدل‌های Apple watch سری 5، GPS و LTE، دارای 32 گیگابایت حافظه برای موسیقی و اپ ها نسبت به مدل‌های قبلی با حافظه‌ی 16 گیگابایت، هستند.

کالکشن اپل واچ سری 5

اپل، گزینه‌ها و آپشن های کالکشن ساعت هوشمند خود را تغییر داده و انواع موجود را به‌طور منظم به‌روزرسانی کرده و گزینه‌های جدید را در طی رویدادهای رسانه‌ای بهاره و پاییزه معرفی کرده است.

اپل، ویژگی اپل واچ استودیو را ارائه می‌کند که امکان جفت شدن اکثر بندها را با اکثر بدنه‌های ساعت اپل می‌دهد و در زمان خرید دیگر نیازی به تنظیم بندها با بدنه‌ی ساعت نیست. هیچ آپشنی برای جفت کردن و تطبیق بندهای نایک و هرمس با مدل‌های ساعت استاندارد اپل وجود ندارد. این بندها باید همراه با ساعت نایک یا هرمس خریداری شوند و یا این‌که باید به‌طور مستقل از اپل واچ، خریداری گردند.

آلومینیوم

کالکشن اپل واچ های آلومینیومی، که در نسل‌های قبل موسوم به کالکشن ورزشی است، یک کلکسیون ساعت با کم‌ترین قیمت می‌باشد. این ساعت که برای افراد علاقه‌مند به تناسب‌اندام و ورزش ساخته و طراحی‌شده است، فاقد صفحه‌ی نمایش سافایر است و به‌جای آن از گلس Ion-x سیلیکات آلومینیوم تقویت‌شده استفاده شده است.

کالکشن اپل واچ های آلومینیومی

کالکشن آلومینیومی اپل واچی دارای یک بدنه‌ی آلومینیوم آندی، رنگ خاکستری و صفحه‌ی طلایی است. با گلس ion-x و بدنه‌ی آلومینیومی، ساعت‌های آلومینیومی سبک‌تر از مدل‌های استیل ضدزنگ هستند. مدل‌های آلومینیومی ساعت اپل سری 5 با و بدون اتصال LTE قابل‌دسترس هستند.

استیل ضدزنگ

کالکشن استیل ضدزنگ اپل واچ شامل مدل‌های Apple Watch هستند که در آن بدنه‌ی استیل ضدزنگ با رنگ نقره‌ای، طلایی و سایه‌ی طلایی استفاده شده است. این ساعت‌ها دارای صفحه‌نمایشگر سافایر مقاوم به خراش و خش و بادوام می‌باشند.

استیل ضدزنگ

مدل‌های استیل ضدزنگ تنها با اتصال LTE و GPS قابل دسترس می‌باشند و هیچ‌گونه نسخه‌ی غیر LTE وجود ندارد.

تیتانیوم

کالکشن ساعت اپل تیتانیومی شامل مدل‌های اپل واچ ساخته‌شده از تیتانیوم، می‌باشد که یک آپشن جدید در 2019 می‌باشد. مدل‌های تیتانیومی در رنگ طبیعی و یا با پوشش مشکی وجود دارند و طبق گزارش اپل، این ماده دارای نسبت مقاومت به وزن عالی می‌باشد.

ساعت اپل تیتانیومی

ساعت‌های تیتانیومی اپل سنگین‌تر از مدل‌های آلومینیومی هستند ولی نسبت به نوع استیل، سبک‌تر هستند. مدل‌های Apple Watch تیتانیومی، مدل‌های اپل واچ ادیشن پیشرفته‌تری بوده و تنها بااتصال LTE و GPS قابل‌دسترس می‌باشند.

سرامیک

اپل، برای اولین بار مدل‌های اپل واچ سرامیکی را در 2017، زمانی که سری 3 رونمایی شد، ارائه کرد ولی تولید آن‌ها در 2018 متوقف شد. در 2019، مجدداً نوع سرامیکی تولید شد و اکنون گران‌قیمت‌ترین مدل ساعت اپل موجود می‌باشد.

https://cutt.ly/afiAFPj

https://bit.ly/3gjsSyq

https://rb.gy/krnnt5