بازیگران سرشناس هالیوودی که فیلم های خود را تماشا نمی کنند

گرچه کار بازیگران فیلم بازی کردن و اساساً تماشا شدن است، اما همه ی آن ها از دیدن خودشان بر پرده ی سینما لذت نمی برند. در ادامه به ۱۰ بازیگری خواهیم پرداخت که اظهار کرده اند فیلم های خود را تماشا نمی کنند.

آدام درایور

در سال ۲۰۱۹ آدام درایور، ستاره ی مجموعه فیلم «جنگ ستارگان» (Star Wars) در مصاحبه ای اظهار کرد که هرگز علاقه ای به دیدن فیلم های خود نداشته.

او گفته از آنجایی که از تئاتر وارد سینما شده، این سابقه ی تئاتری باعث شده دیدن بازی خودش برایش بی معنی باشد.

با این حال او یک بار در مورد «جنگ ستارگان» استثنا قائل شده و به دلیل اینکه از طرفداران پر و پاقرص این مجموعه فیلم است، آخرین اپیزود آن را تماشا کرده.

به علاوه او می خواست ببیند که فیلم نهایی بعد از اضافه شدن سی جی آی به چه صورت درآمده چون او بیشتر سکانس های فیلم را جلوی یک پرده ی سبز بازی کرده بود.

تام هنکس

تام هنکس با اینکه در بعضی از شاخص ترین فیلم های هالیوود نقش آفرینی کرده، اما در سال ۲۰۱۶ در مصاحبه ای بیان کرد که او بیشتر فیلم های قبلی اش را ندیده، از جمله فیلم های موفق و محبوبی مثل فارست گامپ (Forrest Gump)، فیلادلفیا (Philadelphia) و دورافتاده (Cast Away)، که همگی نامزدی جایزه ی اسکار را برای او به ارمغان آوردند.

هنکس گفته تماشای فیلم های خود را «اشتباهی وحشتناک» می داند چون معتقد است این کار هرگز به شما یاد نمی دهد که چه باید کنید، فقط یاد می دهد که چه نباید کنید، به علاوه فیلم های قبلی را دیگر نمی توان تغییر داد.

ریس ویترسپون

در سال ۲۰۱۰ ریس ویترسپون در مصاحبه ای اظهار کرد که از دیدن فیلم های قبلی اش خودداری می کند و گاهی حتی سکانس هایی که در آن ها بوده را فراموش می کند.

او گفته از دیدن فیلم هایش پرهیز می کند چون این کار او را از خودش بیزار می کند. به گفته ی ویترسپون او گاهی که صحنه ای از فیلم هایش را در جایی می بیند متوجه می شود که چیزی از آن به خاطر نمی آورد.

آل پاچینو

در سال ۲۰۱۹ آل پاچینو در مصاحبه ای اعلام کرد که بیشتر فیلم های قبلی اش را دوباره تماشا نمی کند.

پاچینو گفته او نیازی به دیدن دوباره ی آن ها نمی بیند، چون آن ها را دیده و نقاط ضعف و قوت شان را می داند: «اگر خوب بودند که خوش به حالم، اگر هم بد بودند که باید سعی کنم فراموش شان کنم.»

به گفته ی پاچینو، فقط در یک حالت ممکن است که او کارهای قبلی اش را ببینید و آن این است که بر حسب اتفاق در تلویزیون با یکی از آن ها مواجه شود.

جرد لتو

در سال ۲۰۱۷ جرد لتو در مصاحبه ای اظهار کرد که گرچه معمولاً فیلم هایش را تماشا نمی کند، اما استثنائاتی هم وجود داشته، یکی فیلم «مرثیه ای برای یک رویا» (Requiem for a Dream) و دیگری «بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049).

لتو معتقد است اگر فیلم تان را ببینید و از بازی تان خوش تان بیاید ممکن است تکرارش کنید، اگر هم آن را نپسندید، ممکن است عصبی و معذب شوید.

علاوه بر این او گفته نیازی به دیدن فیلم هایش نمی بینید چون پایان شان را می داند.

مگان فاکس

در جریان یک مصاحبه ی تلویزیونی در سال ۲۰۱۹، بریده هایی از فیلم های قبلی مگان فاکس برای او که مهمان برنامه بود به نمایش درآمد. فاکس که آشکارا از دیدن فیلم هایش منزجر شده بود، بیان کرد که تماشای خودش برای او «حس عجیبی» داشت.

او گفت که تماشای خودش برایش سخت است چون تغییر زیادی کرده و دیگری آن کسی نیست که قبلاً بود.

جولیان مور

جولیان مور کارنامه ی حرفه ای درخشانی دارد و بارها نامزد دریافت اسکار و گلدن گلوب شده.

اما در سال ۲۰۱۳ او در مصاحبه ای اعلام کرد که پای تماشای هیچ کدام از فیلم هایش نمی تواند بنشیند.

مور گفته هیچ یک از فیلم هایش را ندیده چون او بازی کردن در فیلم ها را بیشتر دوست دارد تا تماشا کردن شان را و برای حضور در فیلم ها ذوق و شوق دارد نه دیدن محصول نهایی پروژه.

خواکین فینیکس

در سال ۲۰۱۵ خواکین فینیکس در مصاحبه ای بیان کرد که تا آن زمان فقط دو مورد از فیلم هایش را دیده بود، یکی فیلم «او» (Her) و دیگری «استاد» (The Master).

به گفته ی فینیکس، او امیدوار بود که تماشای فیلم های خودش به رشد و پیشرفتش در بازیگری کمک کند، اما این اتفاق رخ نداده.

او گفته فکر می کرد احتمالاً آنقدر پخته شده که از تماشای کارهایش و اشتباهاتی که داشته درس بگیرد، اما هنوز با این مسأله درگیر است.

آنجلینا جولی

در سال ۲۰۰۹ آنجلینا جولی در مصاحبه ای اظهار کرد که بیشتر فیلم هایش را دست کم یک بار دیده اما بعضی از آن ها را هرگز تماشا نکرده.

او گفته از فرآیند ساخت فیلم بیشتر خوشش می آید تا تماشا کردن آن ها. علاوه بر این جولی اظهار کرد که نیازی نمی بیند کارهایش را بیشتر از یک بار تماشا کند.

خاویر باردم

در سال ۲۰۱۲ خاویر باردم در مصاحبه ای بیان کرد که عاشق بازیگری است اما از تماشای فیلم هایش لذتی نمی برد.

او گفته اینکه دوست دارد بازی کند و به شخصیت های فیلم جان دهد به این معنی نیست که از دیدن شخصیت هایی که خلق کرده و بازی خودش هم خوشش می آید.

به گفته ی باردم، او تحمل دیدن خودش را ندارد و وقتی فیلم هایش را می بینید، بیش از حد خودش را قضاوت می کند: « حتی نمی توانم آن دماغ لعنتی، آن صدای لعنتی و آن چشم های مسخره را ببینم. تحملش را ندارم. اما وقتی در حال بازی کردن هستم، نه دماغم را می بینم و نه صدایم را می شنوم. انگار چیز قوی تر و بزرگ تری وجود دارد که باید ابرازش کنم.»

نوشته بازیگران سرشناس هالیوودی که فیلم های خود را تماشا نمی کنند اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.