ساخت سریالی وسترن توسط کوئنتین تارانتینو بر اساس داستان «روزی روزگاری در هالیوود»

کوئنتین تارانتینو نویسندگی و کارگردانی تمامی ۵ اپیزود سریال «قانون آدمکشی» یا «قانون جایزه بگیران» (Bounty Law) که از جدیدترین فیلم او با عنوان «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) الهام گرفته شده را بر عهده خواهد داشت. در تازه ترین اثر کارگردان برنده جایزه اسکار و صاحب سبک سینما، لئوناردو دی کاپریو و برد پیت به ترتیب نقش های ریک دالتون و کلیف بوث را بازی می کنند، یک ستاره سابق تلویزیون و بدلکارش که در هالیوود و لس آنجلس در حال تغییر سال ۱۹۶۹ خود را عتیقه هایی می بینند که دیگر اعتباری برایشان باقی نمانده است.

علیرغم اکران در تابستان گذشته، «روزی روزگاری در هالیوود» در فصل جوایز سینمایی همواره یکی از رقیبان اصلی کسب جایزه بود و بسیاری آن را پرشانس ترین فیلم برای کسب جایزه اسکار بهترین فیلم اسکار ۲۰۲۰ می دانند. چه این اتفاق رخ دهد یا خیر، تارانتینو اصرار دارد که پس از «روزی روزگاری در هالیوود» تنها یک فیلم دیگر ساخته و بعد از آن از دنیای فیلمسازی کناره گیری خواهد کرد. البته این بدان معنا نیست که وی دیگر هیچ کاری نخواهد کرد و دستکم شانس خود را در اولین تجربه تلویزیونی قابل توجه خود امتحان خواهد کرد.

کوئنتین تارانتینو سریالی کوتاه با نام «قانون آدمکشی» (Bounty Law) را با الهام از «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) خواهد ساخت.

در مصاحبه با ددلاین، تارانتینو فاش کرده که قصد دارد نویسندگی و کارگردانی تمامی پنج اپیزود مینی سریال «قانون آدمکشی» (Bounty Law) را خود بر عهده گیرد، سریالی که بر اساس یکی از نقش ها و سریال های ریک دالتون در «روزی روزگاری در هالیوود» ساخته خواهد شد. تارانتینو خبر ساخت این سریال را پیش از اکران فیلمش و در جریان تبلیغات مربوط به آن اعلام کرده بود. وی گفته که برای پیدا کردن ایده هایی در نوشتن داستان این سریال به تماشای فیلم های وسترن بسیاری پرداخته است. البته این اولین بار نیست که تارانتینو کارگردانی یک سریال را بر عهده می گیرد. وی قبلاً نیز کارگردانی یکی از اپیزودهای سریال «بخش اورژانس» (ER) در سال ۱۹۹۵ و دو اپیزود از سریال «CSI» در اواسط دهه ۲۰۰۰ را بر عهده داشته است.

کوئنتین تارانتینو سریالی کوتاه با نام «قانون آدمکشی» (Bounty Law) را با الهام از «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) خواهد ساخت.

بدین ترتیب، «قانون آدمکشی» نیز یک چالش تازه برای این کارگردان خواهد بود زیرا به گفته خودش در این سریال باید داستانی دراماتیک را تنها در یک ساعت روایت کند. این در شرایطی است که اغلب فیلم های تارانتینو در تدوین اکران شده بین دو و نیم تا سه ساعت طول داشته و نسخه کارگردان نیز حتی از این مقدار بیشتر بوده است. در سریال «قانون آدمکشی»، تمرکز اصلی بر روی شخصیت جیک کیهیل خواهد بود که در «روزی روزگاری در هالیوود» ریک دالتون (دی کاپریو) نقش او را بازی می کرد. با این وجود انتظار نمی رود که بار دیگر دی کاپریو این نقش را در نسخه سریالی بازی کند.

کوئنتین تارانتینو سریالی کوتاه با نام «قانون آدمکشی» (Bounty Law) را با الهام از «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) خواهد ساخت.

با توجه به حضور تارانتینو در این پروژه، به نظر می رسد که شبکه های کابلی و سرویس های استریمینگ متعددی مشتاق ساخت «قانون آدمکشی» باشند. اینکه قرار است این سریال تنها در ۵ اپیزود و نه یک سریال ادامه دار و طولانی ساخته شود کمک بسیاری به سهولت ساخت پروژه خواهد کرد به خصوص با توجه به اینکه تارانتینو برای ساخت آن بودجه قابل توجهی در ذهن دارد. البته ساخت این سریال بسیار زمان خواهد برد و به گفته خود تارانتینو باید یکسال و نیم به آن زمان اختصاص داد. امیدواریم که «قانون آدمکشی» به سرنوشت دیگر پروژه هایی که تارانتینو نیمه کاره رها کرده بود مبتلا نشود.

بیشتر بخوانید: اتفاقات واقعی که برای درک فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» به اطلاع از آن ها نیاز دارید

نوشته ساخت سریالی وسترن توسط کوئنتین تارانتینو بر اساس داستان «روزی روزگاری در هالیوود» اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.