برنامه زمانی تمامی مراسمات فصل جوایز سینمایی ۲۰۲۰: از گلدن گلوب تا اسکار

بیش از هر زمان دیگری به اسکار، گلدن گلوب، جوایز SAG و دیگر مراسم اهدای جوایز سینمایی در سال ۲۰۲۰ نزدیک هستیم. سال ۲۰۱۹ سال بسیار پربار و موفقی برای سینما بود که در روزهای اول سال ۲۰۲۰ ماحصل و نتیجه این سال در قالب مراسمات مختلف جوایز سینمایی مشخص خواهد شد. هالیوود روش های زیادی برای جشن گرفتن و تقدیر از تولیدات یک سال گذشته خود دارد، تولیداتی که هر کدام به بخشی از فرهنگ عامه یک سال گذشته تبدیل شده اند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با مهم ترین جوایز سینمایی در فصل جوایز آشنا کنیم.

گلدن گلوب: ۵ ژانویه

مراسم گلدن گلوب که به میزبانی ۹۳ عضو انجمن نشریات خارجی هالیوود برگزار می شود، هر ساله بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی (داخلی و خارجی) را شناسایی و مورد تقدیر قرار می دهد. این مراسم یکی از مهم ترین و بزرگ ترین مراسم اهدای جایزه در فصل جوایز است که علاوه بر پیشاهنگی فصل جوایز، حدس و گمان ها در مورد برندگان اسکار را دقیق تر خواهد کرد. بیشترین نامزدی در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰ فیلم درام «داستان ازدواج» (Marriage Story) به کارگردانی نوآ بامباک است که نامزد ۶ جایزه شده و پس از آن نیز «ایرلندی» (The Irishman) مارتین اسکورسیزی و «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) کوئنتین تارانتینو با ۵ نامزدی بیشترین نامزدی ها را دارند. مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰ با اجرای ریکی گراویس، کمدین بریتانیایی، برگزار خواهد شد.

زمان اجرای مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰: یکشنبه، ۵ ژانویه ساعت ۸ شب

این مراسم از طریق شبکه NBC به طور زنده پخش خواهد شد.

جوایز سینمایی گلدن گلوب و اسکار

جایزه گزینش منتقدان فیلم: ۱۲ ژانویه

جایزه گزینش منتقدان فیلم (Critics’ Choice Movie Awards) که توسط انجمن منتقدان پخش کننده فیلم (Broadcast Film Critics Association) برگزار می شود که صدای بیش از ۳۰۰ منتقد تلویزیونی، رادیویی و آنلاین به شمار می آید. ۲۵اُمین دوره این مراسم سینمایی با اجرای تای دیگز، ستاره فیلم، تلویزیون و تئاتر برگزار خواهد شد.

زمان اجرای مراسم جوایز گزینش منتقدان فیلم ۲۰۲۰: یکشنبه، ۱۲ ژانویه ساعت ۷ عصر

این مراسم به طور زنده از شبکه تلویزیونی CW پخش خواهد شد.

جوایز سینمایی گلدن گلوب و اسکار

جایزه انجمن بازیگران (SAG): 19 ژانویه

جایزه انجمن بازیگران (Screen Actors Guild (SAG) Awards) هر سال توسط انجمن بازیگران فیلم که نماینده بیش از ۱۶۰٫۰۰۰ بازیگر سینما و تلویزیون، روزنامه نگار و شخصیت شناخته شده حوزه فرهنگ در سراسر جهان است برگزار می شود. مهم ترین تفاوت بین این مراسم ودیگر مراسم اهدای جوایز سینمایی و تلویزیونی این است که جایزه انجمن بازیگران تنها به نقش آفرینی های بازیگران توجه دارد، از این رو در این مراسم جوایزی برای کارگردانان یا بهترین فیلم سال در نظر گرفته نمی شود. بیشترین نامزدی این مراسم در سال ۲۰۲۰ مربوط به فیلم های Bombshell، The Irishman و Once Upon a Time in Hollywood است. مجری مراسم جایزه انجمن بازیگران ۲۰۲۰ هنوز اعلام نشده اما در این مراسم قرار است که به رابرت دنیرو جایزه یک عمر دستاورد سینمایی اهدا شود.

زمان اجرای مراسم جایزه انجمن بازیگران: یکشنبه ۱۹ ژانویه ساعت ۸ شب

این مراسم به طور زنده از شبکه های تلویزیونی TBS و TNT پخش خواهد شد.

جوایز سینمایی گلدن گلوب و اسکار

مراسم بفتا: ۲ فوریه

جوایز آکادمی فیلم بریتانیا موسوم به بفتا (The British Academy Film Awards (BAFTA)) توسط آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا برگزار شده و در آن از بهترین فیلم ها، سریال ها و چهره های سینمایی و تلویزیونی یک سال اخیر بریتانیا تقدیر خواهد شد. نامزدهای دریافت این جوایز در ۷ ژانویه اعلام خواهند شد. مراسم بفتای ۲۰۲۰ با اجرای گراهام نورتون، مجری و شخصیت هنری بریتانیایی، برگزار خواهد شد.

زمان اجرای مراسم بفتا ۲۰۲۰: یکشنبه ۲ فوریه ساعت ۴ بعدازظهر

جوایز سینمایی گلدن گلوب و اسکار

جوایز اسکار ۲۰۲۰: ۹ فوریه

مراسم اسکار که با عنوان رسمی جوایز آکادمی شناخته می شود، مهم ترین مراسم جوایز سینمایی در جهان به شمار می آید. این مراسم توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک اجرا شده و معمولاً در سالن دالبی تیاتر در هالیوود بلوار در لس آنجلس، کالیفرنیا برگزار می شود. هنوز اسامی کامل نامزدهای بخش های مختلف این مراسم اعلام نشده است. سال گذشته مراسم اسکار بدون مجری برگزار شد و به نظر می رسد که مراسم سال جاری میلادی نیز مجری خاصی نداشته باشد.

زمان اجرای مراسم اسکار ۲۰۲۰: یکشنبه، ۹ فوریه ساعت ۶:۳۰ عصر

این مراسم به طور زنده از شبکه ABC پخش خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پیش بینی اسکار ۲۰۲۰؛ نامزدهای احتمالی جایزه بهترین بازیگر زن در نقش اصلی

نوشته برنامه زمانی تمامی مراسمات فصل جوایز سینمایی ۲۰۲۰: از گلدن گلوب تا اسکار اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.