بازیگرانی که برای هر قسمت سریال شان حداقل ۱ میلیون دلار می گیرند

استیو کارل، کری واشینگتن و تعدادی دیگر به باشگاه یک میلیون دلاری های دنیای سریال های تلویزیونی پیوستند.

واشینگتن و کارل به ترتیب برای هر اپیزود سریال «آتش های کوچک در همه جا» (Little Fires Everywhere) شبکه ی هولو و سریال «نیروی فضایی» (Space Force) شبکه ی نتفلیکس، یک میلیون دلار دریافت خواهند کرد. مبلغ دستمزد آن ها چند روز قبل در وبسایت Variety منتشر شد.

رسانه های متعددی از جمله Variety و The Hollywood Reporter، اظهار کرده اند که ریس ویترسپون برای هر اپیزود سریال «برنامه صبحگاهی» (The Morning Show) دست کم یک میلیون دلار دستمزد گرفته. این سریال که متعلق به شبکه ی اپل است، پخش آن از ماه گذشته آغاز شده. ویترسپون برای سریال «آتش های کوچک در همه جا» هم همین دستمزد را دریافت خواهد کرد. کارل که از بازیگران سریال «برنامه صبحگاهی» هم بود، برای بازی در هر اپیزود این سریال ۷۵۰ هزار دلار دستمزد گرفته، بنابراین دستمزدی که از سریال شبکه نتفلیکسش نصیبش خواهد شد، یک پیشرفت محسوب می شود.

در سال های اخیر با شدت گرفتن رقابت در حوزه ی سریال سازی، دستمزدهای بازیگران تلویزیونی هم افزایش چشمگیری داشته و هر چه می گذرد بازیگران بیشتری از پرده ی بزرگ سینما به صفحه ی کوچک تلویزیون روی می آورند.

۶ بازیگری که در فهرست پیش رو هستند برای هر اپیزود سریال های آینده ی خود دست کم یک میلیون دلار دستمزد می گیرند.

استیو کارل
دستمزد هر اپیزود: ۱ میلیون دلار
سریال: نیروی فضایی (Space Force)
شبکه: نتفلیکس
تاریخ شروع پخش: اعلام نشده
جزئیات پروژه: یک سریال کمدی درباره ی افرادی که وظیفه ی ایجاد نیروی فضایی، شاخه ی جدید ارتش آمریکا، را برعهده دارند.

جف بریجز
دستمزد هر اپیزود: ۱ میلیون دلار
سریال: پیرمرد (The Old Man)
شبکه: اف ایکس/ هولو
تاریخ شروع پخش: اعلام نشده
جزئیات پروژه: شبکه ی هولو که تحت مالکیت کمپانی دیزنی است، سرویس استریم انحصاری آثار شبکه ی اف ایکس خواهد بود. شبکه ی کابلی اف ایکس در حال تولید سریال هایی منحصراً برای سرویس استریم هلو است. یکی از این سریال ها «پیرمرد»، با بازی بریجز و بر اساس رمان سال ۲۰۱۷ توماس پری است. این رمان به ماجرای یک مأمور بازنشسته ی سازمای سی آی اِی می پردازد که سه دهه از عمر خود را در خفا سپری کرده. این زندگی پنهانی را حادثه ای در گذشته ی این مرد رقم زده که هنوز هم در پی او است.

نیکول کیدمن
دستمزد هر اپیزود: ۱ میلیون دلار
سریال: نُه غریبه بی نظیر (Nine Perfect Strangers)
شبکه: هولو
تاریخ شروع پخش: اعلام نشده
جزئیات پروژه: این سریال همکاری دوباره ای را میان کیدمن و کارگردان سریال محبوب «دروغ های کوچک بزرگ» (Big Little Lies) یعنی دیوید ای. کلی رقم خواهد زد. کیدمن در این سریال نقش مدیر یک آسایشگاه را دارد.

ریس ویترسپون
دستمزد هر اپیزود: ۱/۱ میلیون دلار
سریال: آتش های کوچک های در همه (Little Fires Everywhere)
شبکه: هولو
تاریخ شروع پخش: ۱۸ مارس ۲۰۲۰
جزئیات پروژه: سریال «آتش های کوچک در همه جا» که داستان آن بر اساس پرفروش ترین رمان سال ۲۰۱۷ سلستی انجی است، به ماجرای سرنوشت به هم گره خورده ی خانواده ی همه چیز تمام ریچاردسون و مادر و دختر پررمز و رازی می پردازد که زندگی آن ها را زیر و رو می کنند.

کری واشینگتن
دستمزد هر اپیزود: ۱/۱ میلیون دلار
سریال: آتش های کوچک های در همه جا (Little Fires Everywhere)
شبکه: هولو
تاریخ شروع پخش: ۱۸ مارس ۲۰۲۰

هریسون فورد
دستمزد هر اپیزود: ۱/۲ میلیون دلار
سریال: پلکان (The Staircase)
شبکه: تعیین نشده
تاریخ شروع پخش: اعلام نشده
جزئیات پروژه: سریال «راه پله» توسط شرکت آنافورا تلویژن تولید می شود و داستان آن بر اساس سریال مستندی مربوط به سال ۲۰۰۴، درباره ی پرونده ی قتل نویسنده ای به نام مایل پیترسون است. این اولین تجربه ی بازیگری فورد در یک سریال تلویزیونی خواهد بود. پخش سریال مستند اصلی از شبکه ی نتفلیکس ادامه داشت تا آنکه آخرین قسمت آن در سال گذشته منتشر شد.

نوشته بازیگرانی که برای هر قسمت سریال شان حداقل ۱ میلیون دلار می گیرند اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.