اولین تله کابین بین مرزی جهان؛ سفر هوایی از روسیه به چین در تنها ۸ دقیقه

سفر بین روسیه و چین بیش از پیش جذاب و ماجراجویانه خواهد شد. اولین تله کابین بین مرزی که دو کشور را به یکدیگر متصل خواهد کرد، مناظری خیره کننده را از طبیعت زیر پایشان از هر دو کشور در اختیار مسافران این تله کابین قرار خواهد داد. این تله کابین بین منطقه هیهی در شمال شرقی چین و بلاگووشچنسک در روسیه برقرار خواهد شد و مسافران را از روی رودخانه آمور عبور خواهد داد تا نمایی چشم پرنده ای از آب که معمولاً در طول زمستان یخ زده است و شهرهای دو طرف در اختیار آن ها قرار دهد.

طول زمان این ماجراجویی هوایی بین دو شهر نیز حدود ۷ و نیم دقیقه خواهد بود در حالی که زمان واقعی این سفر تنها ۳ دقیقه و نیم است.

اولین تله کابین بین مرزی جهان؛ سفر هوایی از روسیه به چین در تنها 8 دقیقه

هر کابین می تواند تا ۶۰ مسافر را در خود جای دهد و فضای بیشتری نیز برای بار مسافران وجود داشته و هر ۱۵ دقیقه نیز یک بار این تله کابین براه خواهد افتاد. ترمینال تله کابین بخش روسی در شهر بلاگووشچنسک توسط کمپانی هلندی UNStudio طراحی شده که دارای چندین سطح وطبقه بوده و دارای یک پلتفرم تماشای بلند است که به رودخانه آمور به سمت هیهی در آنسوی کشور مشرف است. این طراحی همچنین دارای تراس ها و سطح های مسطحی همراه با رستوران های و باغ های هوایی است. شرکت مشاور روسی Strelka KB که در مدیریت این پروژه فعال بوده در این باره چنین گفته است: «از دور، مسافران یک نمای به یاد ماندنی که رو به شهر هیهی است را خواهند دید».

اولین تله کابین بین مرزی جهان؛ سفر هوایی از روسیه به چین در تنها 8 دقیقه

بن ون برکل، موسس و معمار ارشد طراح هلندی پروژه گفته است که این تله کابین اولین تله کابینی است که دو کشور و فرهنگ را به هم متصل می سازد. وی در ادامه می گوید: «سیستم های تله کابین یک شکل جدید از حمل نقل عمومی را فراهم می کنند که پایدار، متکی به خود، بسیار سریع، قابل اطمینان و کارآمد هستند.

اولین تله کابین بین مرزی جهان؛ سفر هوایی از روسیه به چین در تنها 8 دقیقه

اگر چه اصولاً یک راهکار عملی به شمار می آیند اما تله کابین ها برای سفر نیز بسیار دوست داشتنی بوده زیرا ما را قادر می سازند که شهرهایمان را به شکلی کاملاً جدید دیده و مورد بررسی قرار دهیم». کمپانی UNStudio همچنین طراحی تله کابین هایی برای شهرهای گوتنبرگ در سوئد و آمستردام در هلند انجام داده است. این پروژه مرزی اکنون در حال انجام بوده و انتظار می رود که ساخت ترمینال ها و خود تله کابین از سال ۲۰۲۰ آغاز شود.

بیشتر بخوانید: ترسناک ترین و هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری چین را بشناسید

نوشته اولین تله کابین بین مرزی جهان؛ سفر هوایی از روسیه به چین در تنها ۸ دقیقه اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.