سلبریتی هایی که نمی دانستید کار خود را با مدلینگ شروع کردند

بسیاری از سلبریتی ها، از بازیگران هالیوودی گرفته تا خوانندگان مشهور، قبل از آنکه کار خود را بر پرده ی سینماها یا در سالن های کنسرت شروع کنند، به عنوان مدل جلوی دوربین ها حاضر می شدند و روی جلد مجلات می رفتند. گرچه مدلینگ، خود شغل محبوب و پردرآمدی محسوب می شود، اما بسیاری از این ستاره ها، کار سینما یا موسیقی را ترجیح دادند و حالا به چهره های مشهوری در حیطه ی کاری خود تبدیل شده اند. در ادامه با سلبریتی هایی آشنا می شویم که کار خود را با مدلینگ شروع کردند.

۱- تیلور سوئیفت

سوئیفت، در سال ۲۰۰۳، یعنی زمانی که هنوز تبدیل به چهره ی شناخته شده ای نشده بود، به صورت تفریحی مدل یک برند لباس به نام Abercrombie & Fitch شده بود. جالب آنکه انگار آینده ی درخشان سوئیفت در حوزه ی موسیقی پیش بینی شده بود؛ او در این تصاویر یک گیتار به دست داشت.

۲- جنیفر لارنس

لارنس هم مانند سوئیفت، مدل برند Abercrombie & Fitc شده بود. او در سال ۲۰۱۵ در مصاحبه ای درباره ی تجربه ی کوتاه مدتش در کار مدلینگ گفته بود: «اون عکس هایی که برای برند Abercrombie & Fitc ازم گرفتن رو هیچوقت نمی تونین ببینین. اونا می خواستن عکسهامون طبیعی باشن به خاطر همین گفتن تو ساحل باهم فوتبال بازی کنیم. بعد فوتبال، ظاهر همه ی مدل ها خوب بود جز من! صورت من قرمز شده بود، عرق از سر و روم میریخت و از سوراخ های دماغم آتیش میزد بیرون.»

۳- اشتون کوچر

کوچر در سال ۱۹۹۷، در مسابقه بین المللی «مدل مرد سال» توانسته بود به مقام دوم دست یابد (جالب آنکه نفر اول این رقابت، جاش دوهامل بود که او هم بعدها وارد حرفه ی بازیگری شد).

اشتون کوچر قبل از آنکه در سال ۱۹۹۸ کار بازیگری خود را با بازی در یک سریال تلویزیونی شروع کند، برای برندهایی مثل Calvin Klein و Abercrombie & Fitc کار مدلینگ می کرد.

۴- کامرون دیاز

دیاز در دوران دبیرستان، با دو برند Calvin Klein و Levi’s قرارداد کاری داشت و برای آن ها کار مدلینگ می کرد.

او در سن ۲۱ سالگی، یعنی درست قبل از نقش آفرینی در فیلم معروف «ماسک» (The Mask)، به عنوان مدل روی جلد نشریه ی Seventeen رفت.

۵- رابرت پتینسون

پتینسون کار مدلینگ را از ۱۲ سالگی شروع کرد و در سال ۲۰۱۳ چهره ی تبلیغاتی برند Dior شده بود.

او در مصاحبه ای گفته بود در حوزه ی مدلینگ در حال پیشرفت بود اما عدم تطابق با مد گذرای آن زمان، مانع از موفقیت او در این حرفه شد: «موقعی که این کار رو شروع کردم خیلی قد بلند و شبیه دخترها بودم، به خاطر همین کار زیاد بهم پیشنهاد می شد، چون اون دوره چهره هایی طرفدار داشتن که هم حالت زنونه دارن هم حالت مردونه. ولی حدسم اینه که، بعداً خیلی مردونه شدم، به خاطر همین دیگه هیچ کاری بهم پیشنهاد نشد. من ناموفق ترین آدم حوزه ی مدلینگ بودم.»

۶- برد پیت

پیت قبل از آنکه در سال ۱۹۹۱ اولین فیلم سینمایی خود را بازی کند، مدت کوتاهی برای برند Levi’s کار مدلینگ می کرد.

او در یکی از آگهی های تبلیغاتی شلوارهای جین این برند هم حضور پیدا کرده بود.

۷- آنجلینا جولی

جولی وقتی ۱۶ ساله بود مدت کوتاهی به کار مدلینگ پرداخت، تجربه ای که سرانجامی نداشت و ناموفق بود.

با این حال از قرار معلوم، این تجربه به او در ایفای یکی از مشهورترین نقش هایش کمک کرد. جولی در سال ۱۹۹۸ در فیلم «جیا» (Gia) در نقش سوپر مدلی به نام جیا مری کارنگی ظاهر شد.

۸- لیندزی لوهان

لوهان بسیار کوچک بود که کار در صنعت مدلینگ را شروع کرد. این خواننده و بازیگر وقتی ۳ ساله بود، مادرش با آژانس مدلینگ فورد برای فعالیت دخترش در حوزه ی مدلینگ قرارداد بست. لوهان کار مدلینگ را ادامه داد تا جایی که در آگهی های تبلیغاتی زیادی به عنوان مدل حضور پیدا کرد.

۹- کریستن دانست

دانست هم ۳ ساله بود که به یکی از مدل های آژانس مدلینگ فورد و بازیگر آگهی های تبلیغاتی تبدیل شد. او حتی در یک آگهی تبلیغاتی در کنار لیندزی لوهان حضور پیدا کرد (تصویر بالا).

کریستن دانست کار بازیگری را در سن ۶ سالگی با بازی در فیلم «قصه های نیویورک» (New York Stories) ساخته ی وودی آلن، کارگردان مشهور، شروع کرد. تنها ۶ سال بعد، یعنی زمانی که دانست ۱۲ ساله بود، به خاطر نقش آفرینی اش در فیلم «مصاحبه با خون آشام» (Interview with the Vampire) نامزد دریافت جایزه ی گلدن گلوب در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

۱۰- چنینگ تیتوم

تیتوم قبل از آنکه در سال ۲۰۰۶ با بازی در فیلم «استپ آپ» (Step Up) مشهور شود، به عنوان مدل در فشن شوهای هفته های مد میلان و نیویورک شرکت می کرد.

تیتوم برای برند Abercrombie & Fitch هم کار مدلینگ کرده بود.

۱۱- ریس ویترسپون

ویترسپون یک بار در اینستاگرامش عکسی از دوران کودکی خود منتشر کرد که مربوط به اولین تجربه ی مدلینگ او در دهه ی ۸۰ میلادی می شد.

دختر ویترسپون که شباهت زیادی به مادرش دارد هم جا پای مادرش گذاشته و از سال ۲۰۱۸ کار مدلینگ را شروع کرده.

ریس ویتسپون هنوز هم تا حدودی کار مدلینگ انجام می دهد. او اخیراً به همراه دخترش، به عنوان مدل در تعدادی عکس برای برند لباس خودش به نام Draper James حضور پیدا کرد.

۱۲- سوفیا ورگارا

ورگارا در سال ۱۹۹۲، یعنی زمانی که در کشور خودش، کلمبیا، در حال تحصیل در رشته ی دندانپزشکی بود، توسط مادلینگ ایجنت (کار مادلینگ ایجنت انتخاب مدل برای کار در صنعت مد است) کشف شد. او در یکی از مصاحبه های خود در اینباره گفته: «هفده سالم بود. با پدر و مادرم رفته بودم ساحل که یه ایجنت منو دید و ازم خواست که یه عکس پولاروید ازم بگیره.»

ورگارا یک بار در اینستاگرامش یکی از عکسی های مدلینگ خود را که مربوط به سال ۱۹۹۲ می شد منتشر کرد، اما جالب است که پیش از آن هم ورگارا در دهه ی ۱۹۸۰، در یکی از آگهی های تبلیغاتی برند پپسی حضور پیدا کرده بود. او از سال ۲۰۱۱ هم با این برند قرارداد همکاری تبلیغاتی دارد.

نوشته سلبریتی هایی که نمی دانستید کار خود را با مدلینگ شروع کردند اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.