چگونه جان اسنو و دنریس تارگرین در دنیای «بازی تاج و تخت» فامیل می شوند؟

بعد از سال های تئوری پردازی طرفداران و سرنخ های رازآلود در سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) بالاخره مشخص شد که جان اسنو پسر ریگار تارگرین و لیانا استارک است و این بدان معناست که دنریس تارگرین در واقع عمه جان اسنو می باشد. برای این که به طرفداران این سریال کمک کنیم ارتباط خانوادگی این دو را بهتر درک کنند، دودمان خانوادگی این دو را در قالب یک شجره شناسی درختی ارائه کرده ایم. شاهزاده ریگار تارگرین در واقع فرزند پسر شاه دیوانه، آریس، و برادر بزرگ تر دنریس و ویسریس تارگرین بوده است.

لیانا نیز تنها دختر ریچارد استارک و خواهر ند، بنجن و برندون استارک بود. این نمودار درک واضحی از جایگاه خانوادگی جان اسنو در میان این دو خاندان بزرگ وستروس را در اختیار شما قرار می دهد. از آنجایی که ند استارک (برخلاف آنچه که تا فصل هفتم فکر می شد) دایی و نه پدر جان اسنو است، بدین ترتیب سانسا، آریا و برن در واقع دختر و پسردایی های او هستند و نه خواهر و برادرهای ناتنی اش. ریکون هنوز هم در کتاب ها زنده است و تقریباً تمام شخصیت ها با کمی اختلاف نسبت به سریال، به بزرگسالی رسیده اند.

Game of Thrones

تاریخ های تولد و مرگ زیر اسم شخیصت ها در نمودار ارائه شده نیز بر اساس سری کتاب های اورجینال جرج آر آر مارتین نگاشته شده اند. سال های وستروس با نماد A.C. که مخفف عبارت «فتح ایگان» (Aegon’s Conquest) یا «بعد از فتح» (After the Conquest) زمانبندی شده اند. همانطور که در پایان فصل هفتم مشخص شد، اسم واقعی جان اسنو در هنگام تولد ایگان تارگرین، ششمین پادشاه خانواده (Sixth of His Name) بوده است. اولین ایگان تارگرین همان کسی بوده که وستروس را فتح کرده و نامش در تاریخ ها به چشم می خورد.

Game of Thrones

زنا و داشتن رابطه جنسی با محارم در میان خاندان تارگرین معمول بوده است اما طرفداران سریال بر این باورند که اشتراک خونی جان و دنریس زمانی که این دو از واقعیت ارتباط خانوادگی خود مطلع شوند دردسرساز شده و برای آن ها ویرانگر خواهد بود. اگر چه هم ریگار و هم لیانا شخصیت هایی رازآلود هستند اما اطلاعاتی تاریخی در مورد این دو در سری کتاب های مارتین وجود دارد. اما باید تا هفته آینده و انتشار فصل هشتم و نهایی «بازی تاج و تخت» صبر کنیم تا ببینیم که چه مقدار از داستان گذشته این دو شخصیت در اقتباس سریالی وارد خواهد شد. اولین اپیزود از آخرین فصل از سریال «بازی تاج و تخت» روز یکشنبه ۲۵ فروردین منتشر خواهد شد و پس از ۶ هفته و ۶ اپیزود تقریباً یک ساعته برای همیشه به پایان خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ سوال مهم و بی جوابی که همه در مورد فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» می پرسند

نوشته چگونه جان اسنو و دنریس تارگرین در دنیای «بازی تاج و تخت» فامیل می شوند؟ اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.