عشق و وفاداری در هالیوود؛ با زوج های هالیوودی آشنا شوید که پایدارترین ازدواج را داشته‎اند

بسیاری از ازدواج های هالیوودی به طلاق منتهی شده اند. با این حال، زوج های هالیوودی ای هم بوده اند که ثابت کرده اند گذشت زمان تأثیری روی عشق آن ها ندارد. حتی بعضی از این عشق ها خیانت و طلاق و جدایی را از سر گذرانده اند اما در نهایت، از همه ی این وقایع ناخوشایند جان سالم به در برده اند. بعضی از این زوج ها هرگز چیزی از زندگی مشترک شان بروز نداده اند، اما بعضی از آن ها هم بوده اند که زندگی زناشویی شان همیشه نقل محافل بوده است. بعضی از آن ها کلید موفقیت را خودداری از ازدواج رسمی می دانند، در مقابل، بعضی ها هستند که همیشه سالگرد ازدواج شان را جشن می گیرند. این زوج های عاشق و مشهور شاید روش های مختلفی برای داشتن یک رابطه ی عاشقانه ی موفق داشته باشند، اما نقطه ی اشتراک همه ی آن ها، پایداری عشق شان بوده است. در ادامه به طولانی ترین و پایدارترین ازدواج های هالیوودی می پردازیم.

۱- جاستین تیمبرلیک و جسیکا بیل: ۱۲ سال

رابطه ی تیمبرلیک و بیل همیشه هم مستحکم نبوده و آن ها در سال ۲۰۱۱ به مدت ۳ ماه از یکدیگر جدا شدند. اما دوباره رابطه ی خود را از سر گرفتند و این رابطه از آن زمان تا به حال ادامه یافته است.

گرچه زندگی مشترک این زوج با یک رابطه ی بند زده ادامه پیدا کرده، اما بیل هرگز در انتخابش تردید نداشته. او هنوز هم ایمیلی را که در اوایل رابطه اش با تیمبرلیک برای یکی از همکارانش فرستاده بود نگه داشته است. بیل در این ایمیل گفته بود: «من میدونم یه روز با این مرد ازدواج میکنم.»

بعد از ازدواج این زوج در سال ۲۰۱۲، آن ها در سال ۲۰۱۵ صاحب پسری به نام سایلس شدند.

۲- مت دمون و لوسیانا بروسو: ۱۶ سال

مت دمون و همسرش، لوسیانا بروسو، در میامی با یکدیگر آشنا شدند. لوسیانا در آن زمان در یک بار کار می کرد. این زوج در سال ۲۰۰۵ با یکدیگر ازدواج کردند و زندگی مشترک آن ها تا به امروز ادامه داشته است.

از آنجایی که دمون به خاطر حرفه اش دائماً در سفر و از خانه دور است، طبیعی است که این زوج با شرایط سختی مواجه هستند. با این حال، دمون در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۵ در این رابطه بیان کرد: «ما یه قانون دو هفته ای داریم. من بیشتر از دو هفته از خونه دور نمیمونم. به نظرم آدم باید تا جایی که میشه کنار کسی که دوستش داره باشه. همسرم عشق زندگی منه. دوست ندارم ازش دور باشم.»

۳- ساشا بارون کوهن و ایزلا فیشر: ۱۷ سال

کارنامه ی حرفه ای کوهن مملوء از نقش های عجیب و غریب و بدنامی مثل کاراکتر معروف بورات است و عجیب نیست که او زندگی مشترک عادی ای هم نداشته باشد.

ایزلا فیشر، همسر کوهن در سال ۲۰۱۶ در مصاحبه ای گفته بود: «من به جای اینکه از شوهرم مثلاً بپرسم میخوای دکمه ی خشک کن ماشین لباسشویی رو بزنی، ازش میپرسم کسی قراره ازمون شکایت کنه یا حکم بازداشتت صادر شده.»

علیرغم این نگرانی های دائمی، فیشر کماکان همراه ماجراجویی های دیوانه وار همسرش است. او حتی سه سال پیش در جریان مراسم اسکار به همسرش کمک کرد لباسی که پوشیدن آن را برایش ممنوع کرده بودند، پنهانی در محل مراسم به تن کند.

۴- هریسون فورد و کالیستا فلاکهارت: ۱۷ سال

هریسون فورد شاید یکی از بازیگران درجه یک هالیوود باشد، اما این بدان معنی نیست که او برای به دست آوردن دل همسر آینده اش احتیاج به هیچ کمکی نداشته. از قرار معلوم بازیگری به نام جیمز مارسدن در اولین قرار شام این زوج حضور پیدا کرد و به کمک هریسون فورد رفت.

چیزی نگذشت که فورد خود را مغلوب عشق دید.

فورد در مصاجبه ای در سال ۲۰۰۳ بیان کرد: «من عاشقم.عشق رمانتیک یکی از مهیج ترین و کامل ترین نوع عشقه و به نظرم تو هر مرحله ای از زندگی، پتانسیلش وجود داره. من تعجب نکردم که می تونم عاشق بشم، و تعجب نکردم که این کارو کردم.»

این زوج در سال ۲۰۰۹ طی یک مراسم خودمانی با یکدیگر ازدواج کردند.

۵- مگی جیلنهال و پیتر سارسگارد: ۱۷ سال

این دو بازیگر از سال ۲۰۰۲ با یکدیگر وارد رابطه شدند. آن ها در سال ۲۰۰۹ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب ۲ دختر شدند. اما جز این موارد، چیز زیادی از زندگی مشترک این زوج نمی دانیم چون آن ها دوست دارند حریم شخصی شان حفظ شود.

۶- امی آدامز و دارن لی گالو: ۱۸ سال

این زوج در سال ۲۰۰۱ با یکدیگر آشنا شدند و بالاخره بعد از ۱۵ سال با یکدیگر ازدواج کردند.

آدامز در مصاحبه ای اظهار کرد: «ما همیشه به هم تعهد داشتیم ولی حالا دیگه اون مجبوره با من باشه و من هر کاری دلم بخواد میتونم بکنم. شوخی میکنم. واقعیت اینه که حالا بیشتر حس خانواده و ماندگاری دارم، که برای من حس خوبیه.»

۷- انریکه ایگلسیاس و آنا کورنیکوا: ۱۸ سال

این زوج از زمان آشنایی شان در سال ۲۰۰۱، کوچک ترین چیزی از رابطه ی خود بروز نداده اند. بعضی حدس می زنند که آن ها ازدواج کرده اند اما به قدری دهان شان قرص است که هیچکس از آن باخبر نشده.

ایگلسیاس در مصاحبه ای بیان کرده: «من اعتقادم ندارم که برای نشون دادن علاقه ت به کسی، به یه تیکه کاغذ احتیاج داری.» وقتی از او پرسیده شد که او و آنا چه برنامه ای برای رسمی کردن ازدواج شان دارند، انریکه در جواب گفت: «کی میدونه در آینده چه اتفاقی میفته… یا در گذشته چه شده.»

این زوج در سال ۲۰۱۷ صاحب یک دوقلو شدند.

۸- جولیا رابرتز و دنی مودر: ۱۹ سال

جولیا رابرتز و همسرش، دنی مودر، در سال ۲۰۰۰ در جریان فیلمبرداری فیلم «مکزیکی» (The Mexican) با یکدیگر آشنا شدند. بعد از طلاق مودر از همسر اولش، رابرتز و او در سال ۲۰۰۲ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب ۳ فرزند شدند: یک دو قلو به نام هیزل پاتریشیا و فینیس فین والتر و پسری به نام هنری دنیل.

در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۵، از رابرتز درباره ی راز موفقیت یک ازدواج در دنیای سرگرمی پرسیدند. او در جواب گفت: «فکر نمیکنم این منحصر به زوج های دنیای سرگرمی باشه. من حتی خودمون رو یکی از این زوج ها نمیدونم، اما چه میدونم، شاید بوسیدن.»

۹- جی زی و بیانسه: ۱۹ سال

بیانسه و جی زی حوالی سال ۱۹۹۹ با یکدیگر آشنا شدند و در سال ۲۰۰۸ با یکدیگر ازدواج کردند. این زوج ۳ فرزند دارند: ۲ دختر به نام های بلو آیوی و رومی و یک پسر به نام سِر.

این زوج همیشه در مورد رابطه و زندگی مشترک شان سکوت کرده اند، حتی بعد از آنکه بیانسه آهنگ هایی منتشر کرد که از وقوع یک خیانت خبر می داد. اما علت سکوت این زوج چیست؟

بیانسه در مصاحبه ای در سال ۲۰۰۸ اظهار کرد: «چیزی که بین من و جی زی در جریانه واقعیه. این رابطه واسه ی مصاحبه یا پیدا کردن یه فرصت مناسب برای عکس گرفتن نیست. یه رابطه ی واقعیه.» در سال ۲۰۱۲ هم بیانسه در مصاحبه اش با اپرا وینفری بیان کرد: «من اگه با این مرد زیر یه سقف نمیرفتم، این زنی نمیشدم که حالا هستم. این ازدواج منو ساخته.»

۱۰- مایکل داگلاس و کاترین زتاجونز: ۲۰ سال

کاترین زتاجونز و مایکل داگلاس در سال ۲۰۱۳ برای مدتی از یکدیگر جدا شدند اما دوباره رابطه ی خود را از سر گرفتند. این زوج از سال ۱۹۹۸ با یکدیگر زندگی می کنند.

زتاجونز در سال ۲۰۱۵ در مصاحبه ای بیان کرد: «این یه مسیر طولانیه و به نظرم آدما حالا خیلی زود در برابر مشکلات زندگی مشترک تسلیم میشن. تو باید تمام سعیتو بکنی و با اولین مشکلی که سر و کله ش پیدا میشه جا نزنی، چون اون آخرین مشکلی نیست که پیش میاد. در آینده مشکلات خیلی بیشتری به وجود میاد.»

۱۱- دیوید و ویکتوریا بکهام: ۲۲ سال

خواننده ی جوان گروه اسپایس گرلز (Spice Girls) در ملاقاتش با بازیکن جوان فوتبال در سال ۱۹۹۷، شماره تلفن خود را به او می دهد و حالا بکهام هنوز بلیت هواپیمایی که ویکتوریا شماره اش را روی آن نوشته بود پیش خود دارد. این زوج در سال ۱۹۹۹ با یکدیگر ازدواج کردند.

ویکتوریا در یادداشتی برای نشریه ی British Vogue بیان کرد که همه باید بدانند که عشق در نگاه اول وجود دارد: «بله، عشق در نگاه اول وجود دارد. این اتفاق می تواند در سالن عمومی باشگاه منچستر یونایتد برایت بیفتد، گرچه کمی مست می شوی و جزئیات اتفاق برایت مبهم می شوند.»

۱۲- هیو جکمن و دبورا لی فرنس: ۲۳ سال

جکمن و همسرش فرنس که ۱۳ سال از او بزرگ تر است، در جریان فیلمبرداری اولین فیلم جکمن در سال ۱۹۹۵ با یکدیگر آشنا شدند. یک سال بعد، آن ها با یکدیگر ازدواج کردند و از آن زمان در کنار همدیگر زندگی می کنند.

جکمن در مصاحبه ای که با الن دی جنرس داشت بیان کرد: «واقعاً خوشحالم که قبل از هر اتفاقی با دبورا لی آشنا شدم. هر اتفاقی که در کارم، جلوی دوربین و پشت دوربین میفته رو ما همیشه در کنار هم انجامش داده ایم.»

۱۳- ویل اسمیت و جیدا پینکت اسمیت: ۲۴ سال

ویل اسمیت و جیدا پینکت اسمیت در سال ۱۹۹۵ در جریان تست بازیگری سریال «شاهزاده ی جدید» (Fresh Prince) با یکدیگر آشنا شدند. جیدا برای بازی در نقش نامزد ویل تست داده بود. این زوج در سال ۱۹۹۷ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب ۲ پسر به نام های جیدن و ویلو شدند. البته همه ی سال های زندگی مشترک شان هم با خوشی سپری نشده. خوشبختانه جیدا هرگز درگیر هیچکدام از شایعاتی نشد که درباره ی خیانت و طلاق او و همسرش مطرح می شد.

جیدا در مصاحبه ای بیان کرد: «این چیزیه که بهش اعتقاد دارم. مردی که ویله… یه مرد صادق و درستکاره. اون همه ی آزادی های دنیا رو داشته. تا وقتی که ویل بتونه تو آینه به خودش نگاه کنه و حالش خوب باشه، منم خوبم.»

۱۴- لیزا کودرو و مایکل استرن: ۲۶ سال

کودرو با استرن در سال ۱۹۹۵ ازدواج کرد، اما آشنایی این زوج به سال ۱۹۸۷ بر می گردد، یعنی زمانی که استرن با یکی از دوستان کودرو در رابطه بود. رابطه ی لیزا و مایکل ۶ سال بعد از آن شروع شد.

از آن زمان و طی این سال ها، علاقه ی میان این زوج دستخوش تغییراتی شده است. کودرو در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۴ اظهار کرد: «وقتی تصمیم به ازدواج گرفتیم میدونستیم که عهد نمی کنیم تا ابد عاشق همدیگه باشیم، چون نمیشه این کارو کرد، اما به هم قول دادیم هر مشکلی که پیش اومد برای حلش تلاش کنیم. ما متعهدیم که زندگی مشترکمون رو درست و فعال پیش ببریم. وقتی مدت زیادی با کسی رابطه داشته باشی، یه جور پیوند به وجود میاد و عشق شکل دیگه ای پیدا میکنه.»

۱۵- دیوید بویی و ایمان: ۲۶ سال

دیوید بویی فقید، اسطوره ی موسیقی راک، در سال ۱۹۹۰ با ایمان که یک سوپر مدل بود، آشنا شد. بویی در نگاه اول عاشق ایمان شده بود اما ایمان کمی مردد بود.

ایمان در سال ۲۰۰۴ در مصاحبه ای اظهار کرد: «قطعاً نمیخواستم با کسی مثل اون وارد رابطه بشم. اما همیشه میگم که من عاشق دیوید جونز شدم. عاشق دیوید بویی نشده بودم. بویی فقط یه چهره ی اجتماعیه. اون یه خواننده است، یه هنرمنده. مردی که من باهاش آشنا شدم دیوید جونز بود.»

این زوج تا زمان مرگ نابهنگام بویی در سال ۲۰۱۶، با یکدیگر زن و شوهر بودند.

۱۶- متیو برودریک و سارا جسیکا پارکر: ۲۸ سال

سارا جسیکا پارکر و متیو برودریک در سال ۱۹۹۱ به واسطه ی برادر سارا با یکدیگر آشنا شدند. این زوج در سال ۱۹۹۷ با یکیدگر ازدواج کردند و صاحب ۳ فرزند شدند.

پارکر و برودریک معمولاً چیزی از رابطه ی خود بروز نمی دهند، اما وقتی یک بار در مراسمی یک خبرنگار از برودریک درباره ی راز ماندگاری ازدواج شان پرسید، او در جواب گفت: «گفتگو کردن. هیچوقت با عصبانیت نخواب.»

۱۷- اسنوپ داگ و شانته تیلور: ۳۰ سال

اسنوپ داگ با همسر اول (و دراصل دوم) خود در دوران دبیرستان در اواخر دهه ی ۱۹۸۰ آشنا شد. آن ها در سال ۲۰۰۴ از یکیگر جدا شدند، اما در سال ۲۰۰۸ دوباره با یکدیگر ازدواج کردند.

اسنوپ داگ در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۳ از عشق فراوانش به همسرش گفت: «چون شما باید بدونین در راه رسیدن به موفقیت، اونو درگیر چه کشمکش ها و ماجراهایی کردم، چون من متوجه نبودم دارم باهاش چیکار می کنم، چقدر اذیتش میکنم و چقدر به خودم خیانت میکنم، تا اینکه مرد شدم و فهمیدم که باید این زنو که منو دوست داره و مادر بچه های منه دوست داشته باشم و زندگیم رو سر جای خودش بذارم و موسیقی و کارم رو بذارم تو اولویت دومم.»

۱۸- تام هنکس و ریتا ویلسون: ۳۱ سال

تام هنکس در سال ۱۹۸۸، در جریان فیلمبرداری فیلم «داوطلب ها» (Volunteers) با همسرش ریتا آشنا شد. وقتی هنکس و ویلسون با یکدیگر آشنا شدند، یک سال از طلاق هنکس از همسر اولش گذشته بود و تام و ریتا یک سال بعد از آشنایی شان با یکدیگر ازدواج کردند.

هنکس به تازگی در یکی از مصاحبه هایش گفته است: «فکر نمیکنم که دیگه هیچوقت تنها بمونم… این احساسی بود که وقت آشنایی با همسرم با داشتم.»

۱۹- اپرا وینفری و استدمن گراهام: ۳۳ سال

اپرا وینفری در سال ۱۹۸۶ با استدمن گراهام آشنا شد. این زوج هرگز به طور رسمی با یکدیگر ازدواج نکردند، اما در سال ۲۰۱۲ با یکدیگر نامزد کردند. اپرا درباره ی علت خودداری شان از ازدواج می گوید که رابطه ی او و استدمن یک رابطه ی عادی نیست و ازدواج برای این رابطه، بیش از حد عادی محسوب می شود.

اپرا در مصاحبه ای بیان کرده: «اگر با استدمن مصاحبه کرده بودین بهتون میگفت که ما اگه باهم ازدواج کرده بودیم الان دیگه باهم نبودیم. چون اون یه مرد سنتیه و رابطه ی ما یه رابطه ی خیلی غیر سنتیه.»

۲۰- مریل استریپ و دان گامر: ۴۱ سال

مریل استریپ در سال ۱۹۷۸ با دان گامر آشنا شد. در آن زمان، ۶ ماه از فوت همسر اول استریپ بر اثر سرطان ریه گذشته بود.

استریپ و گامر حالا ۴ فرزند دارند. آن ها از زندگی مشترک شان زیاد صحبت نمی کنند اما وقتی استریپ در سال ۲۰۱۲ برای گرفتن جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن به روی سن رفت، صحبت های خود را اینطور شروع کرد: «اول از همه می خوام از دان تشکر کنم چون اگه آخر سخنرانیت از همسرت تشکر کنی با موسیقی تشویقش میکنن و من میخوام بهش بگم که هر چیزی که بالاترین ارزش رو تو زندگیمون داره رو من از تو دارم.»

۲۱- دنزل و پائولتا واشنگتن: ۴۲ سال

دنزل و پائولتا واشنگتن در سال ۱۹۷۷ با یکدیگر آشنا شدند و در سال ۱۹۸۳ با یکدیگر ازدواج کردند. البته پائولتا پیش از ازدواج شان، ۳ بار درخواست ازدواج دنزل را رد کرده بود.

دنزل ابتدا فکر می کرد که دو بار از او خواستگاری کرده بود، اما وقتی این زوج در جریان یک مراسم در حال مصاحبه بودند، پائولتا فوراً اشتباه او را تصحیح کرد. دنزل در اینباره گفته بود: «اینو تا حالا جایی نگفتم. اون جواب رد بهم داد و گفت نه. ولی چون سه بار ازش خواستگاری کردم، یعنی اون دو بار به من جواب رد داده.»

۲۲- ساموئل ال. جکسون و لاتانیا ریچاردسون: ۴۹ سال

ساموئل ال. جکسون و لاتانیا ریچاردسون در زمان تحصیل در دانشگاه با یکدیگر آشنا و از همان زمان به یکدیگر علاقمند شدند. این زوج در سال ۱۹۸۰ با یکدیگر ازدواج کردند و دختری به نام زوئی دارند.

جکسون بارها درمورد نقش همسرش در تبدیل شدن او به بازیگر و شخصی بهتر صحبت کرده است: «همسرم لاتانیا همیشه سختگیرترین منتقد من بوده. اون میگه تو اونقدر باهوشی که بار اولی که چیزی رو میخونی، فکر میکنی با عقل و احساست فهمیدیش… اما بهش روح نمیدی. این وضعیت ادامه داشت تا اینکه من بالاخره کاملاً متوجه منظورش شدم. قبل از اون یه کارایی روی صحنه می کردم و بعد دنبال واکنش مخاطب بودم. اما از وقتی که تونستم نادیده ش بگبرم و روی ارتباطم با کسایی تمرکز کنم که باهام روی صحنه بودن، بالاخره تونستم پیشرفت کنم و تبدیل بشم به چیزی که الان فکر میکنم هستم.»

نوشته عشق و وفاداری در هالیوود؛ با زوج های هالیوودی آشنا شوید که پایدارترین ازدواج را داشته‎اند اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.