پایان سریال «وایکینگ ها» در فصل ۶ و آغاز دنباله های آن؛ خبرهای بد و خوب شبکه History

روز جمعه شبکه History اعلام کرد که سریال پرطرفدار و مهیج «وایکینگ ها» (Vikings) در فصل ششم به پایان خواهد رسید. در حالی که بخش دوم فصل پنجم این سریال در حال پخش است، آخرین اپیزود از این فصل ۲۰ اپیزودی (در دو قسمت) در روز سی ام ژانویه منتشر خواهد شد. بدین ترتیب پایان این سریال در انتهای یک فصل دیگر رقم خورده و طرفداران رگنار لاثبروک و پسرانش دستکم یک فصل دیگر شاهد جدال های خونین ساکنین کاتگات خواهند بود. تیم تولید «وایکینگ ها» اخیراً مراحل ساخت فصل ششم و پایانی را آغاز کرده که انتظار می رود در اواخر سال ۲۰۱۹ منتشر شود.

بدین ترتیب می توان گفت که اپیزود پایانی فصل نهایی این سریال در اواسط سال ۲۰۲۰ منتشر شود و بدین ترتیب دستکم یک سال و نیم دیگر «وایکینگ ها» در بین ما حضور خواهند داشت. برای این که خبر بد را با خبر خوب جبران کنیم، شبکه History این خبر شیرین را داده که از پیش مقدمات ساخت سریال های اسپین آف از این داستان را آغاز کرده است. بر اساس گزارشی که در مجله Deadline منتشر شده، این شبکه به همکاری خود با استودیو MGM Television که ساخت سریال «وایکینگ ها» را بر عهده داشته و همچنین مایکل هیرست، خالق سریال، برای تشکیل تیمی مجرب و خلاق به منظور زنده نگه داشتن داستان سریال ادامه خواهد داد.

سریال Vikings

کاملاً منطقی است که مایکل هیرست نقش اصلی را در ساخت اسپین آف های سریال «وایکینگ ها» داشته باشد زیرا وی خالق و مدیر تولید سریال بوده و تمامی اپیزودهای سریال که تاکنون ۶۵ مورد از آن ها منتشر شده را نویسندگی کرده است. علاوه بر این، یکی از استودیوهای متعلق به MGM Television نیز در حال رایزنی برای تولید سریالی دیگر از هیرست با موضوع روم باستان است که مارتین اسکورسیزی نیز در ساخت آن مشارکت خواهد داشت. در حالی که در این گزارش دلیلی برای پایان سریال «وایکینگ ها» در فصل ششم اعلام نشده اما به نظر می رسد که این موضوع ربطی به کاهش بیننده یا کاهش محبوبیت سریال نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه History

سریال Vikings

این سریال تاریخی- جنگی که از داستان یک قهرمان و جنگجوی وایکینگ به نام رگنار لاثبروک (Ragnar Lothbrok) الهام گرفته شده در ابتدا به داستان ماجراجویی های این شخصیت با بازی تراویس می پردازد که در فصل چهارم به پایان رسید. از آنجا به بعد مخاطبان سریال شاهد درگیری ها و ماجراجویی های پسران رگنار بودند. زمانی که اولین فصل سریال «وایکینگ ها» در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، مخاطبان بسیاری پیدا کرد و به بهترین و پرمخاطب ترین سریال داستانی تاریخ شبکه History تبدیل شد. این سریال اولین سریال داستانی بود که توسط شبکه منتشر می شود و همچنین اولین سریالی که تلویزیون MGM پس از ورشکستگی دستور ساخت آن را می داد.

سریال Vikings

این سریال نه تنها نقطه عطفی را برای شبکه History رقم زد بلکه به تلویزیون MGM نیز کمک کرد که از بحران خارج شده و سریال جذاب دیگری تولید کند که مخاطبان را به خود جلب می نماید. جای تاسف است که این سریال با شخصیت های دوست داشتنی و جنگ های مهیجش در پایان فصل ششم به پایان می رسد اما طرفداران سریال می توانند با این خبر به خود دلگرمی بدهند که داستان «وایکینگ ها» از طریق اسپین آف هایی که در مراحل اولیه تولید قرار دارند بار دیگر به صفحه های تلویزیون آن ها باز خواهد گشت.

بیشتر بخوانید: نورسیده های جذاب؛ ۱۰ سریال جدید و دیدنی سال ۲۰۱۸ که باید حتماً دید [قسمت اول]

نوشته پایان سریال «وایکینگ ها» در فصل ۶ و آغاز دنباله های آن؛ خبرهای بد و خوب شبکه History اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.