۲۰ برنامه تماشاخانه های تهران در هفته دوم مهر ماه

جدید ترین برنامه تماشاخانه های تهران را در سرویس امروز هنری روزیاتو مشاهده کنید. اگر به تماشای این برنامه ها رفتید،‌ نظرات و دیدگاه های خود را دراختیار ما قرار دهید.

۳ تئاتر دیدنی در مجموعه تئاترشهر

تئاتر مرگ و پنگوئن، عنوان اثر نمایشی نوشته محمد چرم‌شیر و کار پیام دهکردی است که این نمایش ساعت ۲۰:۳۰ با بازی مهران امام‌ بخش، عباس جمالی، محمدحسین زیگساری، محمد شهباز طهرانی، فرید قبادی، عارفه لک، امین موحدی‌ پور و باران وقار کاشانی در تالار چهارسو این مجموعه اجرا می‌شود.

سامان خلیلیان نیز ساعت ۱۹ نمایش عنداز مطالبه به نویسندگی مرتضی شاه کرم را در تالار قشقایی به روی صحنه دارد. محمد زوار بی‌ریا، آتیه جاوید، سید علی موسویان، الهه شه‌پرست، مرتضی شاه‌کرم و پروا آقاجانی در این نمایش به عنوان بازیگر حضور دارند.

نمایش نقل عاشقی به نویسندگی و کارگردانی ساجد قدوسیان ساعت ۱۸ در پلاتو اجرا این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران آن کامران مبشری، زهره کدخدازاده و ساجد قدوسیان هستند.

پوستر نمایش فالش خوانی و اضطراری

پوستر نمایش آخر خط ومزامزا

پوستر تیاتر تروکاژ و کافه بولشری

نمایشنامه خوانی مرده ریگ

پوستر تئاتر خدایگان و مثل من و مثل تو

تماشاخانه ایرانشهر از «مُزامُزا» تا «تئاتر»

مُزامُزا، اثر نمایشی به نویسندگی و کارگردانی سیروس همتی است. این نمایش با بازی سامان دارابی، جواد پورزند، الهه زحمتی، سیروس همتی، آرزو نبوت، سروش طاهری، آزیتا نوری وفا، شهرام مسعودی، عرفان حق روستا، مهرداد رحیمی، علیرضا موسوی، میلاد ابراهیمی، امیرحسین اخیانی و علی یعقوب‌زاده از ۵ مهر ماه ساعت ۲۰ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی به روی صحنه است. این اثر اجتماعی داستان تماشاگری است که به اتفاق همسرش در یک تماشاخانه نسبت به تأخیر در شروع اجرای نمایش اعتراض می کنند و این اعتراض، منجر به اتفاقات عدیده‌ای می‌شود و در نهایت فاجعه‌ای رخ می‌دهد.

نمایش تئاتر از ۵ مهر ماه ساعت ۱۹ و ۲۱ در سالن استاد سمندریان به روی صحنه است. این اثر نمایشی که کاری از صابر ابر، الهام کردا و پانته‌آ پناهی هاست با نقش‌آفرینی مینو آذرمگین، صونا احمد پور ملکی، طناز احمدی پور، پایار الله یاری، طلیعه ایمانی، ستاره بذرافشان، راهله تعبدی، نور آرش چارلی، پریا حیدری، آرام خادم، عرفان داداشیان، شهرزاد رحمانی، محمدرضا رشیدی، آوا علوی، باران فرد، فروغ کوهی، الهام میرشفیعی و آنیتا واحدی اجرا می‌شود.

پردیس تئاتر شهرزاد

مرتضی اسماعیل کاشی برای بار دوم نمایش صد در صد نوشته مارکس لید و ترجمه وحید رهبانی را ساعت ۱۷:۳۰ و ۲۰ در سالن شماره دو پردیس تئاترشهرزاد به روی صحنه آورده است و هوتن شکیبا و ستاره پسیانی بازیگران این اثر نمایشی هستند. این نمایش سال گذشته در تماشاخانه ایرانشهر اجرا شده است.

نمایش تهوع به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مریم برزگر از اول مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شماره سه این پردیس تئاتری به روی صحنه است و بازیگران آن شکیب شجره، بنیامین پیروانی، همایون حیدرزاده و ویدا قراگوزلو هستند. در خلاصه داستان این اثر رئالیسم جادویی آمده است: تهوع داستان زندگی مردی تنها و منزوی به نام آنتوان روکانتین است که در انزوای خود به پرسش‌های بنیادی در خصوص هستی شناسی بر می‌خورد و در این امر در برخورد با آدمیان و اشیاء و محیط اطرافش دچار حالت تهوع می‌شود.

سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد از اول مهرماه ساعت ۲۱:۴۵ میزبان نمایش سنگ‌ها برای آنیگون است. این اثر نمایشی نوشته ساسان فقیه عی پازکی و کار علی پازکی است و بازیگران آن گیلدا حمیدی، میثاق زارع، سمانه اسماعیلی و محمد صدیقی مهر هستند. در خلاصه داستان نمایش آمده است: آنتیگون و ایسمنه در یک کافه مشغول کار و گذران زندگی هستند. با ورود غریبه‌ای به کافه روال زندگی آنها دگرگون می‌شود.

نمایش «مواچیله در هیچ جا» به نویسندگی و کارگردانی محمدنیما مظاهری از اول مهر ماه ساعت ۱۸:۴۵ در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه است و بازیگران آن مهسا اصغرى، کاوه دوستى، حمید رشید، شایسته سجادى، شیما صفرى، مرصاد فیضى، فوژان فروتن، معین کرمى، نوید نصرتى و محمد نیما مظاهرى هستند. تماشای این نمایش برای افراد زیر ۱۴ سال، بانوان باردار و بیماران قلبی ممنوع است.

کابوس‌های دنباله‌دار نیز نام اثر نمایشی اجتماعی نوشته و کار مهرداد هنرمند است که از اول مهر ماه ساعت ۱۸ در سالن شماره یک این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران آن مهرداد بخشی، الناز ابروش، برنا انصاری، سودابه جعفر زاد، عارف گم زاد و ناژین چهره سیمین هستند. خلاصه داستان این اثر از این قرار است: بعد از چاپ شدن تصویر دختری در روزنامه که خودکشی کرده، امید، هاشم و ملودی به گونه‌ای با کابوس‌های دختر مرده روبه‌رو می‌شوند و …

پوستر تئاتر آوانتاژ

عمارت نوفل لوشاتو

نمایش مینیمالیست‌هایی برای کودکی، به نویسندگی و کارگردانی نیلوفر تاجیک از دوم مهرماه ساعت ۱۸ در سالن شماره یک این تماشاخانه به روی صحنه است. مرجان دلبند، غزال توکلی، شیدا مقدری، ثمر امین پور و نونا تاجداران در این اثر اجتماعی که داستان چهار خانم باردار است که برای مشکلاتشان به پزشک زنان مراجعه می‌کنند، ایفای نقش می‌کنند.

تئاتر مثل شلوار جین آبی، نام اثر نمایشی به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری احسان گودرزی است که از ۵ مهر ماه ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره یک این مجموعه اجرا می‌شود. تهیه‌کننده این نمایش که برگزیده چهارمین فستیوال مونولیو در سال ۹۲ بوده است و تاکنون در تئاتر مستقل، سالن استاد انتظامی و تماشاخانه دا اجراهایی داشته، رامبد جوان است.

سعید هاشم‎زاده ساعت ۲۱ نمایش آلبوم خانوادگی را با بازی مرضیه شاطرطوسی، نونا نیسی، مریم قاسمی، امین بشارتی، کیمیا شهریه، علیرضا عزیزی و محمدعلی ترابیان در سالن شماره ۲ عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه دارد.

تياتر تو کجا بودی وقتی اوفلیا خودشو کشت؟، نام نمایشی نوشته و کار مینا میرزاآقا است که ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره ۲ این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران آن نسیم عرفانی، محمدصادق ملک و پریسا محمدی هستند.

نمایش «کودک و نوجوان جادوی پاهای من»، عنوان اثری است که از ۵ مهر ماه پنجشنبه و جمعه‌ها ساعت ۱۶ در این تماشاخانه به روی صحنه می‌آید. کارگردان‌های این نمایش زهرا شایان فر و سیاوش قلعه رودی هستند و بازیگران آن شهرام نیک کار،فرهاد شکرالله زاده، منیر چراغی، فاطمه رستمی،سهند آدم عارف، عاطفه بدیعی، امیر شیخ زاده، فرزانه کاظمی، خورشید شایان فر و خرداد شایان فر.

تئاتر باران

هم اکنون جشنواره هنر برای صلح در مجموعه تئاتر باران برگزار می‌شود و برنامه اجراهای آن به شرح زیر است:

  • نمایش با هم شدن پنجشنبه ۵ مهر ماه ساعت ۱۳:۰۰
  • نمایش کالاندولا | پنجشنبه ۵ مهر ماه ساعت ۱۶:۰۰
  • نمایش بچه‌های خاکستری پنجشنبه ۵ مهر ماه ساعت ۱۹:۰۰
  • نمایش آرش نامه جمعه ۶ مهر ساعت ۱۳:۰۰
  • نمایش کرم‌های خاکی جمعه ۶ مهر ماه ساعت ۱۶:۰۰
  • نمایش زبان اصلی جمعه ۶ مهر ماه ساعت ۱۹:۰۰
  • نمایش مسئله غامض از دوشنبه ۲ تا پنجشنبه ۵ مهر ماه ساعت ۲۱:۰۰

تئاتر مستقل تهران

نمایش تئاتر بد به نویسندگی و کارگردانی مهدی کوشکی ساعت ۱۸ در تئاتر مستقل روی صحنه است و بازیگران این اثر نمایشی امیر باباشهابى، شهروز دل افکار، حسین برفى نژاد، محمد عبدالوند، مهدى کوشکى و سعید اویسی هستند.

نمایش فلسفی و اجتماعی فاصله کانونی، به نویسندگی آرش سرکوهی، کارگردانی رامین بیات و طراحی، آهنگسازی و کارگردانی هنری آرمین فیض آبادی از اول مهر ماه ساعت ۲۱ در تئاتر مستقل تهران اجرا می‌شود. رضا بهبودى، کلادیا فان هسلت (با همکارى گروه هنری: LUX NM سیلکه لانگه و روت فلتن) از برلین و حمید شاهسون در این اثر ایفای نقش می‌کنند.

تالار هنر

نمایش شاپرک‌ها به نویسندگی گیتا داودی و ناصر آویژه و با طراحی و کارگردانی ناصر آویژه ساعت ۱۹:۲۰ با بازی ناصر آویژه، رها آویژه، ایلیا زمانى‌نژاد، آروین بذر افشان، اصغر فریدى‌ ماسوله، امین نیک‌ پنجه، محمدحسن درباغى‌ فرد، مهبد فیضى، سامان میرحسینى، سیروان امینى، عرفانه سراى سرور، ماهک فتاح پور، روجا نجف زاده، آساره هداوند و باصداى رضا بابک در این تماشاخانه به روی صحنه است.

مهدی فرشیدی سپهر نیز ساعت ۲۰:۳۰ نمایش کودک و نوجوان پدران را در این تالار نمایشی اجرا می‌کند. بازیگران این نمایش به ترتیب سن مانلی نفر (۴سال)، ونوس شمس (۷)، هلیا و هستی هاشمی (۱۳)، آریانا کیهانفر(۱۳)، ماهک بدرخانی (۱۳)، ارغوان دماوندی (۱۴)، هانا صراف (۱۵)، نفس صادقی (۱۷)، سکینه و نرگس محمدی (۱۷ و ۱۸)، الاهه نوری (۲۵)، حمیدرضا گودرزی (۲۷)، مریم رادپور(۲۸)، شیما لطیفی (۲۹)، میلاد محمدی (۳۱)، معصومه آرواز(۳۱)، خالق استواری (۳۳)، شراره طیار (۳۵)، فهیمه باروتچی (۳۵)، گیتا صالحی (۳۵)، مریم آشوری (۳۶)، هدیه حاج طاهری (۳۷)، سعید ابک (۳۸)، مهرداد باقری (۴۰)، هادی ولی‌لو (۴۱) و محسن صادقی(۴۷) و راوی پدران نادیا قمری است.

خانه نمایش مهرگان

نمایش تجربه‌های اخیر به نویسندگی امیررضا کوهستانی و کارگردانی سارا داروفروش از اول مهر ماه ساعت ۲۱ در سالن شماره دو این مجموعه اجرا می‌شود و بازیگران آن زهره زرگر، رها اصغری، عقیل بهرامی، ‌عسل لباسچی، ‌مریم قربانیان و مهدی علینژاد هستند.

مرثیه‌ای برای آقای ع، عنوان اثر نمایشی اجتماعی است که از اول مهر ماه ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره دو خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود و بازیگران آن مهدی حسینی، وحید حافظی، سمیرا آقایی، عقیل تقی زاده و سامان هاشمی هستند. در خلاصه داستان نمایش آمده است: خانه‌ای قدیمی در پایین شهر تهران که یکسری افراد بزهکار در آن خانه زندگی می‌کنن و یه نویسنده و معلم که تازه از شهرستان به تهران آمده در این خانه مستاجر می‌شود که یکسری اتفاقات در ایام محرم رخ می‌دهد که منجر به ..

همچنین نمایش تراژدی مده آ، عنوان اثری به نویندگی، طراحی و کارگردانی علی حسینی است که از اول مهر ماه ساعت ۲۲:۳۰ با بازی و اجراگری آنا زارع و علی حسینی در سالن شماره یک این تماشاخانه به روی صحنه است. این اثر داستان ایزد بانوئیست که در پی خیانت همسرش، برای انتقام از او دو فرزندش را می‌کشد.

دل سگ، نوشته محمد یعقوبی براساس رمان دل سگ اثر میخائیل بولگاکوف به کارگردانی آیلین کیخایی از ۵ مهر ماه ساعت ۱۹ در سالن شماره یک این تماشاخانه به روی صحنه است. کیوان محمودنژاد، ایمان اصفهانى، عاطفه جلالى، سپیده جعفرى، سارا باقرى و آیلین کیخایى بازیگران این نمایش اجتماعی هستند که داستان آن درباره پروفسوری مشهوری است که سگ ولگردی را به انسان تبدیل می‌کند.

نمایش کودک موش+گربه، نوشته حسن حامد و به کارگردانی زری طالبی ساعت ۱۷:۳۰ به روی صحنه است و بازیگران آن سارنگ بهمنی (پیشی الشعرا)، فرناز جهانسوز (شاه گربه‌ها)، فرزانه شجاعی (نقاش باشی)، الهام فرج پورمقدم (پیک موش‌ها)، آذین فولادوند (شاه موش‌ها)، علیرضا فتحعلیان (موش عاشق)، یکتا افشار (بچه موش)، امیر ابراهیمی (موش رپر) و راضیه رفیع زاده (افسانه) هستند.

سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران

نمایش فالش‌خوانی در چهارراه فخرآباد، نوشته و کار هادی احمدی از اول مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در این سالن استاد انتظامی اجرا می‌شود و نیلوفر وهاب‌زاده‌گان، میلاد بانگی، ملینا تیموری و هادی احمدی بازیگران این اثر رئال اجتماعی هستند. فالش خوانی در چهارراه فخرآباد، جایزه بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد را از ششمین جشنواره تئاترشهر دریافت کرده و همچنین کاندید بهترین نمایش و نمایشنامه این جشنواره بوده است.

مثل من، مثل تو، عنوان اثر نمایشی است که از اول مهر ماه ساعت ۱۹:۱۵ در این تماشاخانه به روی صحنه است. نویسنده، کارگردان و بازیگر این اثر اجتماعی که قصه روزمرگی‌ انسان‌هاست، یلدا قشقایی است.

تماشاخانه دیوار چهارم

سالن اصلی این تماشاخانه از ۴ مهر ماه ساعت ۱۹:۱۵ پذیرای نمایش جنگ تمام شد است. این نمایش اجتماعی به نویسندگی، دراماتورژی و کارگردانی آرش اشاداد و بازی علی جهانجو نیا، محمد رضا محمودی، امید اوالیی، امین جوادی، میالد محمدی پور، محمدامین پازوکی و زینب فرحزادی اجرا خواهدشد.

نمایش همه پسران من اثر آرتور میلر، ترجمه حسن ملکی و کار مهیار اسلامی و آرمین مهدیلو از اول مهر ماه ساعت ۲۱ با بازی آرمین مهدیلو، محمدرضا هلال زاده، علی آشمند، هدی کاویانی نسب، فرید رحمتی، المیرا صارمی، آناوا صدرهاشمی و مهیار اسلامی در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است.

خلاصه داستان این درام اجتماعی از این قرار است: نمایش بر پایه یک اتفاق واقعی بنا شده است که در آن ۲۱ خلبان در جنگ جهانی دوم به دلیل نقص فنی کشته می‌شوند. جو کلر رئیس کارخانه‌ای است که در آن قطعات این هواپیماها ساخته می‌شدند. او و چند نفر از کارمندان این کارخانه راهی دادگاه می‌شوند. در این بین پسر جو کلر در جنگ مفقوالاثر می‌شود. نمایش سه سال بعد از این اتفاقات را نشان می‌دهد…

تئاتر مولوی

نمایش اژدهاک از پنجم مهر ماه ساعت ۱۷ در سالن کوچک تالار مولوی اجرا می‌شود. نویسنده این اثر نمایشی بهرام بیضایی و کارگردان و بازیگران آن علی شعبانی اسرمی است.

خدایگان اثر وودی آلن، ترجمه شهرام زرگر به کارگردانی رحمت امینی از چهارم مهر ماه ساعت ۲۰ در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است.

تالار محراب

سالن اصلی تالار محراب از سوم مهر ماه ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش تروکاژ به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا قلی پور است. این اثر اجتماعی که داستان آن در دهه پنجاه می‌گذرد برگزیده ششمین جشنواره تئاترشهر است. بازیگران تروکاژ سوده ازقندی، فرشته فرشاد، محمد طیب طاهر، یوحنا حکیمی، حامد قریشی، معصومه عزیزمحمدی و علی ابراهیمی هستند..

نمایش یک اتفاق کوچک اثر جیمز ساندرزف ترجمه علی امینی نجفی و با طراحی، دراماتورژی و کارگردانی حمید عبد الحسینی از ۴ مهر ماه ساعت ۱۹:۳۰ در این تماشاخانه اجرا می‌شود و بازیگران آن فرزانه قاسم زاده، نسیم پورسلیم، افشین کامیاب فرد و امیر محمد منافی هستند.

نوشته ۲۰ برنامه تماشاخانه های تهران در هفته دوم مهر ماه اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.