«لیدی گاگا» بازیگر فیلم «ریدلی اسکات» می‌شود

لیدی گاگا در دومین تجربه می‌خواهد در اثر جدید ریدلی اسکات درمورد برند «گوچی» و صنعت مد بازی کند.

لیدی گاگا خواننده، ترانه‌سرا، آهنگساز و بازیگر آمریکایی است. او اولین حضور تلویزیونی‌اش در سریال داستان ترسناک هتل برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن در بخش سریال‌های تلویزیونی شد.

لیدی گاگا در مراسم اسکار ۲۰۱۶ نامزد اسکار بهترین ترانه برای فیلم هانتینگ گراوند شد. این خواننده که ۴ رکورد گینس را بدست آورده است، تاکنون ۱۷ بار نامزد جایزه گرمی شده و ۹ بار آن را به دست آورد.

لیدی گاگا در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۹ در لیست ۱۰۰ شخصیت تاثیرگذار مجله تایم معرفی شد.

گاگا پس از مایکل جکسون، اوّلین فردی است که هوادارانش در فیس‌بوک از مرز ۱۰ میلیون کاربر گذشت. او هم‌اکنون یکی از پرطرفدارترین افراد در فیس‌بوک و توییتر است.

خبرگزاری مهر در خصوص نقش جدید او به نقل از ورایتی نوشت: لیدی گاگا برای دومین بار بازیگر یک فیلم سینمایی می‌شود و این بار برای ریدلی اسکات جلوی دوربین می‌رود.

«لیدی گاگا» بازیگر فیلم «ریدلی اسکات» می‌شود2

لیدی گاگا دوبار در لیست قدرتمندترین زنان جهان در رتبه‌های یازده و هفت قرار گرفته است.

این فیلم درامی جنایی است که با الهام از رویدادهای واقعی ساخته می‌شود و لیدی گاگا در آن در نقش پاتریسیا رجیانی، همسر سابق مائوریتسیو گوچی نوه‌ بنیانگذار گوچی ظاهر می‌شود.

بیش از ۱۰ سال پیش خبر ساخته شدن این فیلم توسط اسکات مطرح شده بود.

رجیانی برای تلاش در قتل همسر سابقش روی پله‌های دفترش در سال ۱۹۹۵ در ایتالیا دستگیر و محاکمه شد. او در طی محاکمه با لقب بیوه سیاه خوانده می‌شد و در نهایت تا سال ۲۰۱۶ که آزاد شد به مدت ۱۸ سال در زندان بود.

گاگا پس از آن که با بازی در نخستین فیلم بلندش «ستاره‌ای متولد شده است» به کارگردانی بردلی کوپر، نامزدی اسکار بهترین بازیگر زن را دریافت کرد، برای بازی در این فیلم انتخاب شده است. او که خواننده ترانه فیلم اولش هم بود، برای آن جایزه بهترین ترانه اوریجینال اسکار را دریافت کرد.

فیلمنامه ماجرای قتل گوچی توسط روبرتو بِنتیوینا با اقتباس از کتاب سارا گی فوردن با عنوان «خانه گوچی: داستانی احساسی از قتل، دیوانگی، زرق و برق و حرص» نوشته شده است.

«لیدی گاگا» بازیگر فیلم «ریدلی اسکات» می‌شود2

اسکات تهیه کننده فیلم گوچی هم خواهد بود.

جدیدترین اسکات «همه پول‌های دنیا» درباره آدم‌ربایی گتی بود. وی برای «تلما ولوییز»، «گلادیاتور» و «سقوط شاهین سیاه» نامزدی اسکار را برای کارگردانی کسب کرد و «مریخی» دیگر فیلم وی نامزد کسب اسکار بهترین فیلم شده بود.

وی اکنون در حال کارگردانی درامی تاریخی با عنوان «آخرین دوئل» با بازی بن افلک، مت دیمون و آدام درایور است.

نوشته «لیدی گاگا» بازیگر فیلم «ریدلی اسکات» می‌شود اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.