پایان جنگ دنیاهای موازی سریال «Man in the High Castle» در فصل چهارم

سریال «مردی در قلعه بلند» یا بهتر بگوییم «مردِ قلعه بلند» (Man in the High Castle) یکی از سریال های جذاب، متفاوت اما کمتر مورد توجه قرار گرفته سرویس آمازون بوده که پس از داستان فصل سوم خود بسیاری را در انتظار پخش فصل چهارم خود قرار داده است. علیرغم تاخیرهایی که در ساخت و انتشار فصل سوم این سریال علمی تخیلی صورت گرفت، فیلم برداری فصل چهارم آن در اواخر فوریه ۲۰۱۹ به پایان رسیده و نهایتاً در ماه های پایانی سال منتشر خواهد شد. این سریال بر اساس رمانی از فیلیپ کی. دیک ساخته شده است، نویسنده ای که برخی از رمان های او به فیلم های علمی تخیلی مانند «بلید رانر»، «گزارش اقلیت» و «یادآوری کامل» تبدیل شد.

سریال «مردی در قلعه بلند» در مورد یک تاریخ جایگزین یا یک تاریخ موازی است که در آن ایالات متحده در نبرد جنگ جهانی دوم از آلمان و ژاپن شکست خورده و قلمرو آن به ۳ بخش تقسیم شده است: منطقه تحت نفوذ رایش آلمان، منطقه تحت نفوذ ژاپن در ایالات نزدیک اقیانوس آرام و منطقه بی طرف. در این زمان علاوه بر درگیری های مسلحانه ملموس بین نیروهای مقاومت و سربازان این دو حکومت، بین آلمان و ژاپن که روزگاری متحد اما اکنون رقیب یکدیگر هستند جنگی مخفی در حال درگرفتن است. و همانطور که در دیگر کارهای دیک نیز رگه های واضحی از عنصر علمی تخیلی را می بینم در این داستان نیز یک به یک شخصیت ها با این واقعیت روبرو می شوند که در یک فضای چند دنیایی زندگی می کنند که در هر یک از آن ها نتیجه جنگ جهانی دوم متفاوت بوده است.

Man in the High Castle

سریال «مردی در قلعه بلند» تاکنون برنده چندین جایزه از جمله جایزه امی و لئو شده است و بر اساس خبر رسمی سرویس آمازون، پس از فصل چهارم به پایان خواهد رسید. اگر چه فصل اول این سریال کاملاً بر روی اتفاقات دنیای اولیه داستان تمرکز داشت اما در فصل دوم و سوم شاهد عناصر علمی تخیلی بسیار بیشتر و سفرهایی در بین دنیاهای موازی متفاوت بودیم. در فصل سوم، نازی ها که از وجود دنیاهای موازی و زمان های متفاوت آگاه شده بودند شروع به آزمایش ماشینی کردند که به آن ها اجازه می داد به دیگر دنیاها یا دیگر واقعیت ها حمله کنند.

بیشتر بخوانید: «مردی در قلعه بلند»؛ سریالی تخیلی و جذاب که باید حتما در لیست تماشای خود قرار دهید

Man in the High Castle

ایزا دیک هکت، پسر نویسنده رمان، که مدیریت اجرایی این سریال را بر عهده دارد در بیانیه ای از پایان این سریال پس از فصل چهارم گفته اما به طرفداران «مردی در قلعه بلند» قول داده که فصل چهارم با نتیجه ای راضی کننده به پایان خواهد رسید. تریلر جدید فصل چهارم این سریال با عنوان «پایان تمام دنیاها در راه است» (the end of all worlds is coming) نشان می دهد که نیروهای مقاومت ظاهراً خود را برای آخرین رویارویی با نازی ها آماده می کنند اما همزمان باید از دنیاهای دیگر نیز محافظت کنند. همانطور که انتظار می رفت، فصل چهارم تمرکزی بیشتری روی شخصیت های جولیانا (الکسا داولوس) و اوبر‌گروپن‌فیورر جان اسمیت (روفور سیول) خواهد داشت.

Man in the High Castle

وقتی که به سریال های اورجینال فکر می کنید همه به نتفلیکس فکر خواهند کرد اما آمازون نیز با سریال هایی شبیه «مردی در قلعه بلند» نشان داده که می تواند سریال های علمی تخیلی جذاب و راضی کننده ای بسازد. اگر شما هم مثل نویسنده این مطلب از طرفداران سریال علمی تخیلی مذکور هستید بزودی باید خود را برای وداع با این سریال کاملاً متفاوت و جذاب آماده کنید. تیزر فصل چهارم «مردی در قلعه بلند» را در این لینک مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: سرویس اینترنتی Amazon

نوشته پایان جنگ دنیاهای موازی سریال «Man in the High Castle» در فصل چهارم اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.